American Airlines zmienia logo i malowanie samolotów

Informacja o zmianie logo American Airlines pojawiła się w mediach już dość dawno, jednak ja do tej pory nie miałem czasu się bliżej przyjrzeć. Dzisiaj oddaję Wam krótki tekst poświęcony rebrandingowi przewoźnika.


Nowe logo American Airlines

Nowe logo prezentuje się całkiem nieźle, choć dość zaskakujące jest użycie gradientu, który nie wszędzie uda się dobrze zastosować. Mimo, że to już 6 logo w historii firmy, to poprzednie funkcjonowało od 1968 więc można się było do niego przyzwyczaić. Agencja Futurebrand, odpowiedzialna za rebranding, zrezygnowała z umieszczania w sygnecie słynnego wizerunku orła. Zamienił go “flight symbol”- znak inspirowany przeszłością firmy, symbolizujacy gwiazdy, literę “A”, historycznego orła oraz barwy USA. Zmieniła się także typografia, historyczną Helveticę zamienił lżejszy font.


Poprzednie logo AA


Historia logo AA
Nowe malowanie samolotów AA

Poszycie samolotów AA nie zmienia się w sposób drastyczny. Pozostają one w szaro-srebrnym kolorze, jednak zrezygnowano z poziomych pasów w barwach przewoźnika. Tradycyjne logo na… stateczniku pionowym (musiałem się dokształcić w tej dziedzinie) zastąpiono grafiką, stylizowaną na flagę USA. Zabieg ten wyszedł dość ciekawie i samoloty prezentują się bardzo ładnie. Przyczepić można się jedynie do faktu, że gradient w logo przewoźnika, na kadłubie prezentuje się dość kiepsko.Podsumowując zaskoczony jestem tym ruchem AA z kilku powodów. Po pierwsze zmiana wizerunku będzie kosztowała przewoźnika 150 mln dolarów, co w obliczu ogłoszenia pod koniec 2011 roku bankructwa, jest decyzją dość ryzykowną. Po drugie nowe logo nie jest na tyle dobre by zmieniać wysłużonego już, ale za to bardzo rozpoznawalnego, poprzednika. Akurat w tym przypadku moim zdaniem przydał by się dobry lifting, a nie tak drastyczna zmiana. A jakie jest Wasze zdanie? Podoba Wam się nowe logo?

Więcej o rebrandingu AA przeczytacie tutaj.Jeden komentarz

  1. Misio Pysio wrote:

    Niezbyt czytelne :/

Odpowiedz