Bank Pekao przygotowuje się do rebrandingu

Bank Pekao, który jest narodowym sponsorem i oficjalnym bankiem turnieju Euro 2012, przy okazji turnieju prezentuje swój nowy wizerunek. Poza zmianą nazwy, z Pekao SA, bank pozbywa się logo z żubrem. Zastąpi go sygnet UniCredit Group, do którego należy bank. Logo zaprezentowano podczas konferencji prasowej, poświęconej zaangażowaniu banku w turniej Euro 2012.


Poprzednie logo, tutaj w wersji turniejowej

Charakterystyczny żubr towarzyszy bankowi od roku 1997 kiedy, po utworzeniu w dniu 16 września 1996 roku bankowej Grupy Pekao SA, rozpisano konkurs na opracowanie znaku Grupy. W konkursie zwyciężyła agencja MARS&VENUS. Osobiście bardzo lubiłem ten znak i żałuję, że zniknie on z obiegu, jednak byli tacy, którzy prześmiewczo nazywali go sikającym pingwinem.


Nowe logo banku

O nowym logo banku nie ma co za wiele pisać, jest to wierne przeniesienie sygnetu UniCredit Group oraz nowa nazwa banku napisana z użyciem fontu używanego przez całą grupę. Ciekawe czy nie jest to początek rezygnacji z używania na polskim rynku nazwy Pekao.

W 500 oddziałach Pekao logo zostanie wymienione do końca tego roku; pozostała połowa placówek zostanie poddana rebrandingowi w roku następnym. Pekao szacuje, że rebranding będzie kosztował ok. 40 mln złotych.

Podsumowując takiej zmiany trzeba się było spodziewać, ja jednak będę tęsknił ponieważ lubiłem ten znak. Zdaniem zarządu Pekao żubr nie zniknie całkowicie z identyfikacji firmy, jednak jestem dość sceptyczny wobec tych słów, ponieważ jeszcze kilka tygodni temu te same osoby dementowały informacje mówiące o nadchodzącej zmianie. Nie wiem czy nowe logo spełni oczekiwania zarządu Pekao, który chce przedstawić firmę jako dynamiczną, nowoczesną i innowacyjną. A jak Wy myślicie? Jak podoba Wam się nowe logo Pekao?4 komentarze

 1. Yagbu wrote:

  Dobrze, że nie korzystam z tego banku. Nie mógłbym przeboleć takiej zmiany ;).
  Nowe logo takie niemrawe.

  • Grochu wrote:

   Ja się zastanawiam kiedy mój bank coś ogarnie w tej kwestii, bo od czasu połączenia BZ z WBK się nic nie działo;)

 2. Lukas wrote:

  Widać w tym roku króluje rebranding… Potej zmianie, przynajmnej wiadomo od razu do kogo należy ten bank.

 3. […] unifikacji znaków wykorzystywanych przez firmę Talanx AG (podobny manewr zastosował niedawno bank Pekao), jednak moim zdaniem można było przygotować lepszy znak, a tak znana agencja powinna […]

Odpowiedz