CD Projekt zmienia się w cdp.pl

W ostatnim czasie doszło do głośnej zmiany, której poddał się polski wydawca i dystrybutor gier komputerowych oraz filmów, firma CD Projekt. Długo zapowiadana cyfrowa rewolucja przyniosła zmianę logo i nazwy na cdp.pl. Nowa nazwa jest także adresem strony, która ma zrewolucjonizować dystrybucję gier w Polsce. Na razie jest ona jeszcze niedostępna.

Nowe logo składa się z sygnetu przedstawiającego oko oraz logotypu cdp.pl. Sam sygnet totalnie kłóci się z podstawowymi zasadami tworzenia logo. Zastosowanie gradientu oraz 13 odcieni koloru niebieskiego powoduje, że nie da się stworzyć sensownie wyglądającego znaku w wersji na przykład monochromatycznej.


Poprzednia wersja logo także nie była zbyt dobra, jednak z pewnością była ona bardziej rozpoznawalna i zaprojektowana z większą zgodnością z podstawowymi zasadami. Zmianę logo i nazwy tłumaczone jest tak:

Grupa CD Projekt RED jest dziś najbardziej znana jako producent bestsellerowych gier RPG o Wiedźminie i jako właściciel globalnej platformy cyfrowej dystrybucji gier GOG.com. Przyszedł czas na unowocześnienie działalności, z której historycznie wyrośliśmy i od której osiemnaście lat temu zaczynaliśmy nasz biznes. Zmiana nazwy na CDP.pl symbolicznie rozpoczyna nową erę dystrybucji gier w Polsce. – powiedział Adam Kiciński, Prezes CD Projekt RED.


Wersja z ciemnym tłem

Logo cdp.pl może występować także bez sygnetu, wtedy jest ono jednak jeszcze słabsze, ponieważ użyty w nim font nie wyróżnia się niczym szczególnym. W tym przypadku, biorąc pod uwagę ciężki w użyciu w różnych warunkach sygnet, watro było bardziej wysilić się przy projektowaniu typografii.

Podsumowując logo zaprezentowane przez cdp.pl jest bardzo słabe. Łamie ono podstawowe zasady poprawnego konstruowania logo. Sygnet wyglądałby bardzo ładnie jako ikonka do użycia w systemach mobilnych itp. jednak nie sprawdza się jako element logo, które używane jest na przykład w druku oraz na gadżetach reklamowych. Zapraszam wszystkich do oceny logo w komentarzach.2 komentarze

  1. aha wrote:

    Okropne. A kolorystyka na białym tle przypomina mi netię, nie w sumie dlaczego

Odpowiedz