Ebay przedstawia nowe logo

Na facebook’owym profilu bloga zapowiadałem podsumowanie minionych wakacji. Zanim je spłodzę watro przedstawić Wam nowe logo Ebay’a, które wejdzie do użytku w połowie października br.


Nowe logo ebay

Nowe logo największego serwisu aukcyjnego na świecie niczym nie zaskakuje. Firma zdecydowała się na ujednolicenie fontu oraz “ułożenie” napisu na jednej linii bazowej. Delikatnie zmieniono także kolory, które są teraz bardziej stonowane. Poza kolorystyka, jedynym nawiązaniem do poprzedniego logotypu jest drastyczne zmniejszenie światła między literami, które sprawia, że są one praktycznie ze sobą połączone, jednak nie nachodzą na siebie, jak miało to miejsce w poprzednim znaku.


Poprzednie logo ebay

Nie byłem fanem poprzedniego logotypu ebay’a, jednak nie da się ukryć, że był on bardzo rozpoznawalny. W przeciwieństwie do niego, nowe logo wydaje się zupełnie bezpłciowe, a pozostawienie jedynie kolorów, które notabene są bardzo podobne do tych stosowanych przez Google i Microsoft, nie wyróżnia go spośród setek innych.
Podsumowując nowe logo ebay’a nie zachwyca i wygląda raczej na amatorską produkcję “fanów upraszczania wszystkiego” niż na przemyślany rebranding jednego z największych serwisów internetowych na świecie. Widać, że ebay chce podążać drogą Microsoftu, który także uprościł swoje logo, jednak zmiana ta jest moim zdaniem zatraceniem stylu serwisu. Z drugiej strony należy zauważyć, że ebay ma w tym momencie taką pozycję na rynku, że jak źle by się nie mówiło o zmianie logotypu, nie spowoduje on drastycznych zmian w ocenie czy rozpoznawalności marki. Za przykład podobnego rebrandingu może świadczyć zmiana logo Pepsi, która choć często oceniana negatywnie, nie miała wpływu na wizerunek firmy.

Oficjalne informacje na temat rebrandingu największego na świecie serwisu aukcyjnego możecie znaleźć tutaj.Jeden komentarz

  1. Misio Pysio wrote:

    Tęczowa rozsypanka! 😉

Odpowiedz