Google Code zmienia się w Google Developers

Sesja się jeszcze nie skończyła, ale czas nadrobić blogowe zaległości, wynikające ze studenckich obowiązków. W następne kilka dni przedstawię Wam kilka artykułów dotyczących nowych identyfikacji, opakowań czy stron www. Z niecierpliwością oczekuję także /w kwestii designu- nie kibicowskiej/ Euro 2012 gdyż przypuszczam, że ten turniej przyniesie tematy na kilka ciekawych artykułów. Tymczasem zapraszam do zapoznania się ze zmianą przygotowaną dla nas przez Google.

Google Code to rozwijana od siedmiu lat platforma z narzędziami programistycznymi, API i zasobami technicznymi. Strona zawiera dokumentacje o narzędziach Google oraz API Google, jak również grupy dyskusyjne i blogi dla programistów korzystających z produktów Google. Amerykański gigant zdecydował się na zmianę i pod koniec maja br. zaprezentował całkiem nowy portal Google Developers.

Zmiana podejścia do prowadzenia portalu wymusiła także nową identyfikację wizualną. Logo Google Devlopers to sygnet z dwoma trójkątnymi nawiasami, doskonale znanymi wszystkim, którzy mieli niewielką nawet styczność z programowaniem w jakimkolwiek języku, w klasycznych google’owskich barwach oraz logotyp z napisem Google Developers. Podoba mi się zastosowanie, znanego np. z Google Play, koloru szarego oraz rozróżnienie wielkości zastosowanego tekstu.


Bardzo podoba mi się fakt, iż logo zaprojektowane jest tak, że można używać samego sygnetu i jest ono dalej bardzo czytelne i rozpoznawalne. W erze aplikacji mobilnych jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu pozbywamy się na przykład problemu z tworzeniem ikon aplikacji. Wcześniej Google użył tego samego patentu przy logo usługi Drive, jednak w tamtym przypadku logo nie jest już tak czytelne.


Za rebranding odpowiedzialne jest studio Instrument, które w przeszłości współpracowało już z Google, a także takimi firmami jak Nike czy Obey. W portfolio firmy, prezentowanym na stronie, możemy znaleźć kilka na prawdę ciekawych projektów.

Podsumowując podoba mi się bardzo nowa identyfikacja Google Developers. Nie podejmuję się oceny różnic w witrynie ponieważ zbyt rzadko z niej korzystałem. Jak zawsze zapraszam wszystkich do komentowania zmiany. Wkrótce będę miał dla Was jeszcze więcej nowości!Odpowiedz