Heineken International zmienia logo

Gdy dotarły do mnie informacje na temat zmiany logo Heinekena bardzo się zasmuciłem, ponieważ klasyczne logo holenderskiego browaru jest jednym z moich ulubionych. Po głębszej analizie materiałów okazało się jednak, że nowa identyfikacja odnosi się jedynie do posiadacza marki Heineken, firmy Heineken International.


Stare i nowe logo Heineken International

Nowe logo Heineken International rezygnuje z tradycyjnego, widocznego na butelce, fontu, oraz dopisku International. W zamian otrzymujemy prosty i czytelny napis, opatrzony czerwoną gwiazdą- symbolem marki. Nowe logo korzysta z ciemniejszego koloru zielonego, który odnosi się do pierwotnego wyglądu logo Heinekena, zaprojektowanego w 1864 roku. Heineken International zupełnie nie rezygnuje z szeryfów w napisie, dyskretnie umieszczając je na początku i końcu napisu, co dodaje mu dynamiki i jest ciekawym uzupełnieniem nowoczesnego fontu.

Ogólnie nowe logo Heineken International prezentuje się całkiem ładnie, jednak byłbym bardzo niepocieszony gdyby jego użytkowanie na stronie www, materiałach prasowych i wewnętrznych rozszerzono na butelki holenderskiego piwa. A wam które logo podoba się bardziej? Chcielibyście zobaczyć nowe logo na opakowaniach Heinekena?7 komentarzy

 1. […] źródło Udostępnij wpis Subskrybuj Zostaw swój komentarz poniżej: Tagi: heineken, logo, piwo […]

 2. Misio Pysio wrote:

  Nowe logo całkiem spoko, choć bardziej mi się podoba stary krój czcionki 😛

 3. Antoni wrote:

  mam dokładnie takie same wrażenia. Bardzo dobre logo, fajnie, że dodali gwiazdkę znaną z opakowań, ale jakoś stary font bardziej mi pasuje. Tak czy siak to bardzo dobre odświeżenie.

 4. jahoo wrote:

  Wydaję mi się że zmienili czcionkę w logo żeby trochę oddzielić korporację od marki piwa.

  Jeżeli chodzi o logo to wyszło im bardzo fajne.

  • Grochu wrote:

   Prawdopodobnie o to właśnie chodzi, tak jak ostatnio postąpił właściciel Jim Beama:)

 5. Filip? wrote:

  A mi się nowe bardziej podoba. Proste, ładne, fajna gwiazdka, nie przekombinowane.

 6. Kasia wrote:

  nowa czcionka bardzo ciekawa, choć uważam, że pierwsza nóżka w literze N jest ciut za cienka. Sygnet jakim jest ta niepełna gwiazdka moim zdaniem nie wygląda za dobrze. Może byłoby lepiej jakby biała i czerwona gwiazda miały wspólne środki? Też mam nadzieję, że nie przeniosą tego na butelki.

Odpowiedz