Lifting logo Volkswagena, Volvo i Mana

Na początku poprzedniego miesiąca pisałem o zmianie logo Seata. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam zmodyfikowane znaki Volkswagena, Volvo i Mana. W przeciwieństwie do logo hiszpańskiej firmy, zmiany są tutaj niewielkie dlatego zdecydowałem się opisać je w jednym artykule.

Na początku września, w Galerii Narodowej w Berlinie, marka Volkswagen zaprezentowała nowy model flagowego samochodu firmy- Golfa. Wraz z siódmą generacją modelu zadebiutowało nowe, odświeżone logo.


Stare i nowe logo VW

Zmodyfikowane logo Volkswagena jest teraz bardziej przestrzenne i wyraziste. Jak widać po powyższej grafice nie zdecydowano się na modyfikację typografii. Moim zdaniem to dobrze, ponieważ font stosowany przez markę jest ładny, wyrazisty i dość charakterystyczny.

Warto zauważyć, że podobnie jak w przypadku Skody, należącej do koncernu Volkswagena, logo wykorzystywane na samochodach pozbawione będzie kolorów. Moim zdaniem to dobre posunięcie, ponieważ nie zawsze kolor znaku pasuje do koloru lakieru danego pojazdu.

Nowe logo Volvo także zostało ujawnione przy okazji prezentacji nowego modelu V40, jednego z najpopularniejszych pojazdów szwedzkiej marki.

Stare i nowe logo Volvo

W przeciwieństwie do Volkswagena nowe logo Volvo mnie nie przekonuje. Jest ono teraz bardziej błyszczące i rzucające się w oczy, ale mi przypomina tandetną plastikową zabawkę, wykonaną ze słabej jakości materiałów. Moim zdaniem ilość użytych gradientów itd. jest mocno przesadzona, nie da się jednak ukryć, że logo na samochodach, prezentuje się całkiem nieźle.


Nowe logo niemieckiego producenta samochodów ciężarowych- Mana, także zostało zaprezentowane wraz z nowymi modelami samochodów. W przeciwieństwie do VW i Volvo lew, którego dotyczy zmiana, nie jest podstawowym logo koncernu, którym pozostaje napis MAN, umieszczony w półokręgu. Lew funkcjonuje w logo firmy od 1971 roku, kiedy to MAN przejął firmę Büssing.

Nowy lew został stworzony od podstaw, jednak zachowano jego charakterystyczną pozę. Nowe zwierze jest mniej kanciaste i delikatniejsze. Lew jest teraz bardziej agresywny o czym świadczą zadarta do góry głowa i obnażone kły.

Oprócz zmiany logo, zmieniło się także jego umiejscowienie. Do tej pory było ono umieszczone w prostokącie pod napisem, a po zmianach ma wylądować na listwie powyżej logotypu.

Podsumowując wszystkie zmiany należy pochwalić. Najmniej podoba mi się nowe logo Mana, a właściwie to chyba najbardziej podobało mi się stare logo firmy. A jak Wam się podobają logo po liftingu? Zmiany wyszły im na dobre? Zapraszam do dyskusji.2 komentarze

  1. Misio Pysio wrote:

    Zmiany wyraźniej nawiązują do rzeczywistości, są lżejsze, bardziej opływowe. Zmiana matowości na lśniący gradient (?), jeśli tak to można nazwać 😉

  2. Misio Pysio wrote:

    również wyszła na + 😉

Odpowiedz