Logo Dialogu przeszło lifting

Dzisiaj, robiąc porządki na blogu znalazłem w szkicach wpis o liftingu logo Dialogu. Wpis ma już ponad dwa tygodnie, ale myślę, że warto go wam przedstawić.

Kolejną polską firmą, która zdecydowała się na zmianę wizerunku, jest dolnośląski operator telekomunikacyjny Dialog. Na razie zaprezentowano tylko zmodyfikowane logo firmy,jednak rebranding ma objąć także przygotowanie oryginalnych ikon produktowych, a także spójną kreację materiałów BTL. Nowa szata graficzna, która obejmie wszystkie materiały korporacyjne i reklamowe, ma odzwierciedlać najważniejsze wartości firmy: dostępność, dopasowanie do potrzeb klientów i nowoczesność.

Zmiany w logo Dialogu są niewielkie. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest nowy font, który lepiej pasuje do znajdujących się w sygnecie bumerangów, które zyskały teraz cienie. Dzięki nim logo sprawia teraz wrażenie bardziej “przestrzennego”. Delikatnie zmodyfikowano także kolory logo, jednak nie zdecydowano się na odejście od symbolizujących markę pomarańczu i granatu.


Porównanie nowego i starego logo

–W przypadku logo DIALOGu mówimy o liftingu. Oznacza to, że nie zdecydowaliśmy się na znaczące zmiany, a wykorzystaliśmy to, co w naszym logotypie jest najlepsze. Bumerangi zyskały bardzo nowoczesną, przestrzenną formę, a zastosowana w nazwie DIALOG czcionka jest oszczędna i odpowiada nowym trendom w identyfikacji wizualnej. Niewielkiej modyfikacji uległ też kod kolorystyczny znaku

–Ewa Hełpa, kierownik Działu Komunikacji Marketingowej Telefonii DIALOG.


Zbliżenie sygnetu

Dialog to kolejna, po Dellu, firma, która zdecydowała się tylko na delikatny lifting swojego logo i podobnie jak w przypadku Della zmiana ta wyszła jej na dobre. Nowe logo, mimo niewielkich zmian, prezentuje się lepiej od poprzedniego i sprawia wrażenie nowocześniejszego, co ważne jest w branży, którą reprezentuje Dialog. Kierunek wyznaczony przez zmianę dobrze wróży całej operacji wdrażania nowych standardów, która, jak informuje firma, zakończy się w I kwartale 2011 r. Autorem nowej identyfikacji wizualnej marki jest wrocławska agencja Acztery (mimo usilnych starań nie udało mi się znaleźć jej strony www).

Tradycyjnie zapraszam wszystkich do dyskusji w komentarzach pod postem.3 komentarze

  1. Misio Pysio wrote:

    trójwymiarowe

  2. Mi się podoba. Jest pozytywnie. Robi dobre wrażenie.

Odpowiedz