LU zyskało nowe logo

Francuska marka produkująca ciastka i inne wyroby cukiernicze, zdecydowała się na modyfikację swojego logo. Marka, należąca do koncernu Kraft Foods, od zawsze kojarzona była z białymi literami na czerwonym prostokącie.

Poprzednie logo marki oraz nowy znak

Klasyczne logo LU, zaprojektował w 1950 roku Raymond Loewy. W 1990 roku znak ten uległ modyfikacji. Dodano do niego falę imitującą zawinięcie logo i odkrywającą jego drugą, żółtą stronę oraz zmodyfikowano typografię. Najnowsza modyfikacja zrywa z prostokątnym tłem, wprowadzając nieregularny czworobok o dwóch zaokrąglonych rogach. Litery LU, poza nowym, zaokrąglonym krojem pisma, zyskały cienie, które je uwypuklają. Nowy znak LU zyskał także slogan “Createur de biscuits depuis 1846” nawiązujący do tradycji firmy. Slogan otrzymał żółto złoty kolor co ciekawie łączy go z poprzednim logo. Ogólnie nowy znak jest poprawny i wnosi trochę świeżości, jednak ja pozostałbym przy starym, który bardzo mi się podobał.

W ramach modyfikacji wizerunku firmy zdecydowano się także na zmianę wyglądu opakowań. Na nowym pudełku herbatników widzimy powrót do motywu, znanego ze starych opakowań, polegającego na przedłużeniu logo na jeden z boków opakowania. Sam pomysł jak i jego realizację warto pochwalić.

Nowe logo widnieje już na produktach we Francuskich sklepach. Nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle trafi ono na inne rynki. Za rebranding odpowiada, działająca także w Polsce, agencja Dragon Rouge.

Tradycyjnie zapraszam wszystkich do komentowania zmiany oraz artykułu. Już wkrótce kolejne opisy nowych znaków oraz nowy dział: recenzje książek związanych z designem. Zapraszam do częstego odwiedzania bloga i naszego fanpejcza.2 komentarze

  1. Misio Pysio wrote:

    Nie podoba mnie się ta zmiana…

  2. Filip? wrote:

    A mi wręcz przeciwnie. Żywsze w nie takim drewnianym kształcie. Ogólnie na +.

Odpowiedz