Nowe logo C&A

Witam bardzo serdecznie wszystkich czytelników po świętach. Mam nadzieję, że spędziliście je w spokojnej rodzinnej atmosferze a dziś, w ramach odskoczni od pełnego stołu, przeczytacie co dla was przygotowałem.

W ramach świętowania 170 rocznicy powstania oraz znacznego wzrostu sprzedaży, holenderska firma odzieżowa C&A, zaprezentowała nowe logo, które ma być symbolem nowego wizerunku firmy.


Po lewej stare logo C&A, po prawej logo nowe

Zmiany w logo nie są przełomowe. Z poprzedniego znaku usunięto niebieski owal nadając tę barwę literom C&A, które pozostały w niezmienionej formie. Zmian nie widać także w otaczającej litery obwódce stylizowanej na falbankę, której kolor i obrys pozostał bez zmian.


Historia logo firmy

Logo C&A zmieniało się wielokrotnie. Poprzednie funkcjonowało, z małymi poprawkami, od 1998 roku. W 2005 roku dodano do niego efekt “trójwymiaru”, który tłumaczono nowoczesnością firmy. W tym roku nie zdecydowano się na “uwypuklenie” podstawowego logo jednak przedstawiono także taką wersję nowego znaku.

Rebranding C&A ma być kompleksowy. Poza logo ma zmienić się także cała identyfikacja wizualna firmy. Nowy wygląd uzyskają wszystkie sklepy firmy a także flota transportowa.

Podsumowując rebranding C&A jest bardzo ciekawy. Firma określiła nowe logo jako lekkie i nowoczesne, jednocześnie pozostawiając w znaku, kojarzącą się z tradycją, falbankę i ciężki, szeryfowy krój pisma. Mimo tego nowe logo prezentuje się całkiem dobrze. Zdecydowanie na dobre wyszło znakowi pozbawienie go niebieskiego owalu, który go przytłaczał. Rebranding C&A jest świetnym przykładem tego jak niewielkim nakładem pracy poprawić logo, nie tracąc na jego rozpoznawalności. Jednocześnie może posłużyć on jako wskazówka jak nie powinno się rozpowszechniać informacji o takich zmianach (patrz np. tragiczna jakość materiałów dostarczanych mediom).

A co wy sądzicie o tej zmianie? Jak zawsze zapraszam do komentowania wpisu.6 komentarzy

 1. Misio Pysio wrote:

  Zmiana na pewno wyszła na lepsze 😉 Logo jest lżejsze, świeższe 😉 Moim zdaniem – oczywiście 😀

 2. Antoni wrote:

  Dla mnie to taka zmiana dla zmiany, równie dobrze mogłoby jej nie być 🙂

 3. faithpro wrote:

  Pozdrawiam Gospodarza….Dziekuje za komentarz do mojego tekstu . Mam nadzieję że otrzymałeś odpowiedź….

  Pozdrawiam i życzę Wszystkiego NAj…również po świętach..

 4. Nie przepadam za tym logo. Chociaż cieszę się, że je rozpoznaję. Zmiana jest raczej kosmetyczna. Zgadzam się z Tobą co do tego, że teraz logo jest lżejsze.

  Najbardziej z tego wszystkiego podobają mi się same, kolorowe falbany na plandece auta. W sumie na samochodziku wszystko leży w miarę pięknie:)

  Jest dobrze. Dzięki za info.

 5. SPL wrote:

  Zgadzam się z przedmówcami to raczej zmiana dla zmiany i dla szumu w okół marki który przynosi taka zmiana.

 6. Kokosinski wrote:

  Racja… zmiana dla zmiany
  Nie zachwyciło mi, ale prostsze czyli lepsze

  http://i51.tinypic.com/2n7fgap.png

  tu full screen jest 🙂 Pierwsze logo ma w sobie coś 😀

Odpowiedz