Nowe logo farb Śnieżka

Zgodnie z obietnicą z poprzedniego wpisu mam dla Was nowe informacje. Tym razem zmiana dotyczy- jednej z największych polskich firm produkujących farby- Śnieżki. Muszę przyznać, że z zadowoleniem przyjąłem informacje o zmianie logo firmy, ponieważ poprzednie od zawsze uważałem za słabą kopię znaku fabryki cukierków istniejących w moim mieście. Może znaki nie są identyczne jednak w przypadku firm o tej samej nazwie podobny znak to już za wiele.


Poprzedni znak Śnieżki oraz logo świebodzickiej fabryki słodyczy

Abstrahując od podobieństwa do innego znaku, stare logo Śnieżki było po prostu słabe. To co mogło być uznawane za nowoczesne kilka lat temu, dziś może budzić jedynie litość. Dlatego cieszę się, że firmy, które mają ambicje kreowania trendów i bycia liderami w swojej branży, coraz częściej decydują się na zmiany swoich wizerunków.


Nowe logo Śnieżki

Sama firma o rebrandingu wypowiada się tak:

Wprowadzona zmiana nie oznacza całkowitego odejścia od dotychczasowego logo, jest to raczej jego delikatny lifting. Założeniem prac nad nowym logo było bowiem pozostawienie wszelkich skojarzeń z poprzednim znakiem zarówno w odniesieniu do kształtu, kolorystyki, jak i liternictwa. W wyniku modyfikacji uzyskaliśmy znak bardziej współczesny, dynamiczny, który staje się bardzo istotnym elementem komunikacji nowego wizerunku marki

Słowa te są o tyle ciekawe, że firma uważa, że zmiana jest tylko delikatnym liftingiem. Trudno się z tym zgodzić gdy jedynym co łączy nowe logo ze starym jest kolor liter. Zmieniły się zarówno kolory użyte w znaku, typografia jak i cały kształt znaku. Mam wrażenie, że firma nie jest do końca przekonana o tym jak nowy znak będzie odebrany przez klientów i w ten sposób próbuje się ubezpieczać. Moim zdaniem nie jest to potrzebne, ponieważ nowe logo prezentuje się bardzo dobrze. Ładnie i nietypowo wyglądają też nowe opakowania, które bardziej przypominają kubełki lodów niż farby.

Za rebranding odpowiedzialna jest agencja czteryczwarte mająca w swoim portfolio projekty dla takich firma jak między innymi Samsung, Adidas, Nestle czy Sephora. W tym przypadku zakontraktowanie doświadczonej firmy było zdecydowanie dobrym ruchem ponieważ pozytywnie trzeba ocenić zarówno nowe logo firmy jak i nowe opakowania.

Tradycyjnie zapraszam do komentowania zmian. Bądźcie czujni, w najbliższym czasie planuję jeszcze kilka ciekawych wpisów.Odpowiedz