Nowe logo Nivea

Niewiele działo się w ostatnim czasie w kwestii zmian wizerunków znanych firm. Okres świąteczno-noworoczny się jednak skończył i zaowocowało to sporym ruchem w branży. Przedwczoraj pisałem dla Was o nowym logo Get In Banku, a dzisiaj przyjrzę się dokładniej odświeżonemu wizerunkowi firmy Nivea. Autorem rebrandingu jest kalifornijska agencja fuseproject. Przygotowanie całej operacji trwało trzy lata, było w nią zaangażowanych 200 osób.


Nowe logo Nivea

Nivea Nowe logo firmy Nivea od razu kojarzy się z charakterystyczną puszką kremu Nivea. To dobre skojarzenie ponieważ to właśnie opakowanie Nivea Creme, pozostające od ponad stu lat w formie okrągłej puszki, było inspiracją dla nowego logo zwanego “iconic”. Nowe logo odziedziczyło po poprzedniku, charakterystyczny krój pisma i różni się od niego właśnie umiejscowieniem napisu na jednokolorowym okręgu. Rezygnacja z przejść tonalnych, używanych do uzyskania efektu metalicznego, z pewnością sprzyja czytelności i możliwość przenoszenia znaku na dowolne materiały.


Idea nowego logo


Poprzednie logo Nivea

Rebranding, poza zmianą logo to także, a może przede wszystkim, nowe minimalistyczne opakowania. Do tej pory produkty firmy Nivea pakowane były w szereg różnych opakowań w różnych kolorach i kształtach. Nowe opakowania to krok w kierunku ujednolicenia wizerunku firmy głównie dzięki użyciu kolorystyki powiązanej z logo firmy- odcieni bieli i granatu.


Aktualne wzory opakowań produktów firmy


Szkice nowych opakowań

Nowe opakowania zostały zaprojektowane tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca, co znacznie obniży koszty transportu. Nowe opakowania to także niższe zużycie plastiku, które przekłada się na mniejszą emisję gazów cieplarnianych.

Nowe opakowania, poza bardzo ciekawym, minimalistycznym designem, ma także świetnie zaprojektowane zamknięcie, przypominające na pierwszy rzut oka właśnie puszkę słynnego kremu, który w podobnej formie występuje od 1925 roku gdy wprowadzono charakterystyczne niebieskie, blaszane pudełko z prostym, białym napisem Nivea Creme. Zaprojektowała je Elly Heuss-Knapp żona późniejszego prezydenta Niemiec.

Podsumowując rebranding Nivea jest świetnym przykładem minimalizmu w projektowaniu. Zarówno nowe logo jak i projekty opakowań są bardzo ciekawe i przede wszystkim rozpoznawalne. Ujednolicenie produktów z pewnością wyjdzie firmie na dobre. A jak Wam podoba się zmiana?Jeden komentarz

  1. Misio Pysio wrote:

    Czuję świeżość, rześkość! Bardzo mała aczkolwiek pozytywna zmiana! 😉

Odpowiedz