Nowe logo Seata

Informacja o nowym logo Seata pojawiła się w internecie na przełomie lipca i sierpnia, stąd miała pojawić się także na blogu w podsumowaniu wydarzeń minionych wakacji. Jednak brak czasu na skończenie takiego wpisu oraz oficjalne ogłoszenie rebrandingu firmy spowodowało, że zostanie on przedstawiony jako osobny artykuł.


Nowe logo Seata

Zmianę logo Seata oficjalnie ogłoszono, w miniony weekend, na odbywających się w Paryżu targach motoryzacyjnych. W stolicy Francji, poza nowym logo firmy, zaprezentowano także nową wersję modelu Leon, którego wygląd także poznaliśmy dzięki nieplanowanemu(?) lipcowemu wyciekowi.


Poprzednie znaki hiszpańskiej firmy

Nowe logo jest kontynuacją drogi zapoczątkowanej w 1980 roku, wraz z zaprezentowaniem nowego znaku firmy. Od tego momentu każdy lifting niósł za sobą zmniejszenie liczby linii przecinających charakterystyczną literę “S”. Po aktualnej zmianie w logo pozostało jedynie jedno “przecięcie”. Ciekawe czy kolejnym krokiem będzie całkowite pozbycie się tego elementu znaku.

Według komunikatu firmy, nowe logo jest kolejnym krokiem w rozwoju firmy i symbolizować ma sześć wartości -design, dynamizm, młodość duchem, wydajność, niezawodność i dostępność. Połączenie erotycznej czerwieni z chromem ma za zadanie wizualizować równowagę między racjonalnością a ognistym temperamentem marki.

Moim zdaniem nowy znak prezentuje się dość przeciętnie, na przedstawionych materiałach, jednak, podobnie jak w przypadku Skody, dużo lepiej wygląda na samochodach. Zmiana logo hiszpańskiej marki to kolejny lifting marki z koncernu Volkswagen. W zeszłym roku zmianie poddane zostało logo Skody, a niedawno zmodyfikowano logo Volkswagena (opis wkrótce). Więcej o zmianie możecie przeczytać na oficjalnej stronie Seata. Zapraszam do komentowania zmian.Jeden komentarz

  1. […] początku poprzedniego miesiąca pisałem o zmianie logo Seata. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam zmodyfikowane znaki Volkswagena, Volvo i Mana. W […]

Odpowiedz