Nowy system identyfikacji KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła wprowadzić nowy system identyfikacji wizualnej. Wraz z nowym logo zaprezentowano także odświeżoną stronę www oraz ujednolicono wzory materiałów służących do promocji Rady.

“Odświeżony logotyp oraz między innymi wzory publikacji, pism, materiałów promocyjnych, mają służyć jednorodnemu wizerunkowi KRRiT i porządkować system identyfikacji Krajowej Rady i jej Biura w relacjach z otoczeniem zewnętrznym – tłumaczy Katarzyna Twardowska, rzecznik KRRiT.”

W ramach rebrandingu powstało kilka znaków, których użycie zależy od miejsca. Specjalne wersje zaprojektowano m.in. do publikacji elektronicznych, do publikacji w formie drukowanej i dodatkową, pozbawioną granatowego tła. Podstawowe logo zyskało kręgi w czterech kolorach, które używane są także w elementach poligraficznych oraz w serwisie www. Samo wykorzystanie kręgów w identyfikacji wygląda ciekawie, jednak w samym znaku prezentują się one kiepsko. Nie mam pojęcia “co autor miał na myśli” ponieważ logo w żadnym stopniu nie kojarzy się z działalnością prowadzoną przez instytucję. Nowy system identyfikacji KRRiT zaprojektowało studio Ptasia30.


Nowe logo KRRiT

Poprzednie logo KRRiT

W ramach nowego systemu identyfikacji stworzono także nową stronę www instytucji. Za jej kreację odpowiedzialna jest firma Ideo. Strona prezentuje się dość dobrze. Jest czytelna i łatwo można na niej znaleźć wszelkie potrzebne informacje. Witryna posiada także sporo ułatwień dla osób niepełnosprawnych, za co należy pochwalić KRRiT.

Nowa strona www KRRiT

Podsumowując wprowadzenie nowego systemu identyfikacji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trudno ocenić. Z jednej strony mamy fatalne, nic nie znaczące logo, a z drugiej całkiem ładną i dobrze zaprojektowaną stronę posiadającą kilka ciekawych ułatwień. Tradycyjnie proszę was o komentarze na temat wpisu oraz identyfikacji KRRiT.2 komentarze

  1. ble wrote:

    stara wersja prezentowała się jak instytucja państwowa (patrz orzełek i brak kombinowania) – nowa nijak to tej “państwowości” nawiązuje. może to sugestia, aby KRRiT nie brać już na poważnie jako niezależnej instytucji?

    a co do kręgów to mam wrażenie, że autor nie miał nic na myśli, bo wiedział, że i tak zapłacą niezależnie co się sprzeda… hmm nazwa nijak wpisana w te okręgi-tak trochę jakby doczepili nazwę do projektu odrzucony przez innego klienta?

Odpowiedz