Polonia1- nowe logo i ramówka

Kilka miesięcy temu pisałem o wchodzącej na polski rynek stacji TV6. Dziś przypomniałem sobie o tym fakcie gdy zobaczyłem logo, powracającej na rynek stacji, Polonia1.

Do Polonii1 mam spory sentyment. To właśnie w tej stacji, jako młody chłopak, oglądałem kultowe seriale takie jak Drużyna A czy MacGyver oraz nieśmiertelne anime z kapitanem Tsubasą. Dziś stacja odradza się po długoletniej zapaści związanej z problemami licencyjnymi i wieloma zmianami właścicieli. Wraz z nowym logo pojawia się także nowa ramówka skierowana głównie do kobiet w wieku 25-45 lat zamieszkujących średnie i duże miasta.


Nowe logo stacji

Oglądając nowe logo stacji przypomniał mi się mój tekst odnośnie TV6 z dwóch powodów. Po pierwsze z powodu mocno skrytykowanych przeze mnie “web 2.0wych” naleciałości, które widzimy także w tym przypadku, a po drugie z powodu bardzo kiepskiej strony www i profilu na facebooku.

Nowe logo, jak i oprawa wizualna, skierowane są do określonej grupy docelowej stąd wykorzystanie “kobiecych kolorów”. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie specjalnych kolorowych znaczników gatunkowych, które będą pojawiać się podczas trwania programu (romans-różowy, komedia-niebieski, dramat-zielony, rozrywka-pomarańczowy, klasyka-granatowy itd.). To nowatorskie rozwiązanie, które pozwoli od razu zorientować się z jakim programem mamy do czynienia.
Typowe kobiece kolory staną się integralnym elementem oprawy graficznej oraz w przejrzysty sposób będą informować widza z jakim gatunkiem filmowy ma do czynienia – mówi David Podhajski- dyrektor programowy stacji. Zastanawiam się jedynie jak zostanie to rozwiązane ponieważ spoglądając na logo, które zawiera mocno już przeterminowane pomysły, można się obawiać realizacji tego bardzo dobrego pomysłu.

Zapowiedź jesiennych nowości Polonii1

O stronie internetowej i profilu na Facebooku najlepsze co można powiedzieć to że jest. Witryna Polonia1.tv swoim wyglądem przypomina pierwsze strony pojawiające się w latach 90 lub wytwory gimnazjalistów z lekcji informatyki. Niestety poza linkami do profili społecznościowych i nowym logo nie możemy znaleźć tu innych potrzebnych informacji. Można mieć nadzieję, że do 12 września, gdy zapowiadany jest start nowej ramówki, pojawi się nowa strona.

Podsumowując cieszy mnie powrót Polonii1 ponieważ mam do niej spory sentyment. Dobrze, że zadbano o takie szczegóły jak umiejscowienie logo w historycznym miejscu- prawym dolnym rogu ekranu. Jednak w XXI wieku potrzebujemy czegoś więcej. Nie wystarczy już byle jakie logo z dodanymi dwoma efektami i prosta strona www, ponieważ dużo bardziej rozbudowane są już serwisy, które niekoniecznie mają ambicje docierać do masowego odbiorcy.

Jak zawsze proszę was o opinie i komentarze!5 komentarzy

 1. satfan wrote:

  Ale na stronie Polonii napisane jest wyraznie ze to tylko strona tymczasowa i niebawem bedzie nowa.

  • Grochu wrote:

   Masz rację, jednak dalej moim zdaniem nawet strona tymczasowa telewizji o takim zasięgu i aspiracjach nie powinna tak wyglądać…

 2. RAFi wrote:

  Chezus, to Polonia1 jeszcze istnieje?

 3. Filip? wrote:

  Nowe logo prezentuje się świetnie, nie ma co. Odświeżony wygląd.

Odpowiedz