Polska Policja ma nowe logo

Dzisiejszą Wczorajszą informacją dnia jest z pewnością prezentacja nowego logo polskiej Policji. Konkurs na znak graficzny to jeden z etapów programu standaryzacji komend i komisariatów Policji, na który w najbliższych dwóch latach zostanie wydane łącznie ponad miliard złotych.

Nowe logo Policji

Nowe logo nawiązuje do funkcjonującego w świadomości obywateli wzoru odznaki policyjnej, tzn. gwiazdy ośmioramiennej. Moim zdaniem dobrze, że Policja pokusiła się wreszcie o stworzenie logo oraz ujednolicenie wizerunku. Do samego znaku mam jednak zastrzeżenia. Internautom sygnet kojarzy się z celą, paskami na więziennych uniformach czy z kultowymi donutami, którymi zajadają się amerykańscy policjanci. Mi natomiast nowe logo Policji kojarzy się ze, znanymi z gett, opaskami z gwiazdą Dawida. Nie przekonuje mnie także krój pisma użyty w logo.

W nowym oficjalnym logo polskiej Policji zdecydowanie brakuje mi jakiegoś elementu łączącego znak z naszym krajem. Policja to w końcu jeden z ważniejszych organów państwowych. Więcej na ten temat możecie przeczytać  Andrzeja- alw.pl. Różne formy znaku

Nowe logo stworzyli Agata Korzeńska i Paweł Krzywda z bytomskiej agencji Idee. Ich logo zwyciężyło w dwuetapowym konkursie. Do II etapu konkursu dostały się także Mamastudio, Brandy Design, Kotbury i Motorstudio. Więcej informacji o konkursie możecie przeczytać tutaj.

Podsumowując dobrze, że Policja zdecydowała się w końcu na ujednolicenie wizerunku. Niestety co do samego logo można mieć wiele wątpliwości. Tradycyjnie czekam na Wasze opinie o tym znaku. Zapraszam do komentowania.2 komentarze

  1. Marek wrote:

    Skrzyżowanie flagi Grecji, Izraela i pasiaka z Oświęcimia, nic co by wskazywało że polska policja, najpierw gwiazdki na pagonach zastąpili niemieckimi rozetkami teraz logo też jak te niemieckie rozetki Kiedy zmienią Policja na Polizei?

  2. Zawsze i wszędzie policja jebana będzie!

Odpowiedz