Rebranding sieci supermarketów E.Leclerc

Sieć E.Leclerc to pierwsza europejska sieć zrzeszająca niezależnych handlowców prowadzących pod wspólnym szyldem ponad 500 sklepów wielkopowierzchniowych we Francji i innych krajach europejskich. W Polsce pod francuską marką działa 40 sklepów w 36 miejscowościach. Od wczoraj sklepy E.Leclerc mają nowe logo.


Nowe logo sieci to przede wszystkim zmieniony sygnet oraz typografia. W nowym sygnecie zdecydowano się na użycie koloru białego co pozwolić ma na stworzenie wrażenia lekkości i przejrzystości. Dzięki temu logo ma być też bardziej nowoczesne i odpowiadające standardom. Do eLek w kółku mam spory sentyment ale moim zdaniem pozostawienie w sygnecie ciężkiego fontu z szeryfami nijak ma się do lekkości i nowoczesności. Pozytywnie natomiast należy ocenić zmianę fontu, z ciężkiego szeryfowego, pisanego majuskułą na lekki i przejrzysty krój. Zaletą nowego logo jest także kolorystyka, nieco jaśniejsza, od tej zastosowanej w poprzednim znaku.

 

Poprzednie logo

Zmiana logo to kolejny, po po prezentacji nowego sloganu i strony internetowej, krokiem E.Leclerc w nowej kampanii marketingowej.

– To raczej aktualizacja niż zmiana. Rozwijamy się, idziemy do przodu. Wprowadzamy nowe koncepcje i rozwiązania, by jeszcze trafniej realizować swoje idee – tłumaczy Krzysztof Gajewski, prezes E.Leclerc Bielany.

Wydaje się, że może to być także początek zmiany grupy docelowej, którą miałyby stanowić głównie kobiety:

“(…)Znajdujący się w jego środku pomarańczowy kształt symbolizuje naszą planetę, nawiązując do podstawowej idei E.Leclerc w centrum swoich działań stawiającej ludzi. Także główny, niebieski kolor zyskał jaśniejszy odcień. Całość zyskała nieco delikatnego, kobiecego charakteru dzięki zastosowaniu nowej typografii.”

 

Stary i nowy sygnet

Za logo odpowiedzialna jest paryska agencja Saguez & Partners. Logo funkcjonuje już na stronie www firmy i stopniowo będzie wprowadzane do sklepów oraz na materiały promocyjne firmy.

Trudno mi jednoznacznie ocenić nowe logo sieci E.Leclerc. Od strony typografii wygląda to dużo lepiej niż w poprzednim, ale dalej nie podoba mi się sygnet. A co Wy o tym sądzicie?2 komentarze

  1. Patrycja wrote:

    Mi to pomarańczowe kółeczko bardziej niż ziemię przypomina słońce, ale to może dlatego, że jest jesień i brrrr zimko :-/

Odpowiedz