Solidarna Polska wybrała logo

Ponad tydzień temu w sieci pojawiła się informacja na temat konkursu na logo Solidarnej Polski. Autor zwycięskiego projektu otrzymać miał 5000 złotych i uścisk ręki prezesa. Na konkurs nadesłano blisko 700 prac.

Nowe logo Solidarnej Polski przedstawia zarysy trzech postaci, trzymających się za ręce. Jak powiedział Jacek Kurski “nowe logo jest nowoczesnym symbolem solidarności”. Sygnet uzupełnia granatowy napis “Solidarna Polska”. Logo utrzymane jest w bardzo popularnych na polskiej scenie politycznej barwach czerwieni i niebieskości. Szkoda, że nie zdecydowano się na wybór bardziej odważnego znaku. Jednak sądząc po tym, co pokazano na panpage’u partii, nie było za bardzo z czego wybierać.

Zwycięzcą konkursu jest firma z Wrocławia. Niestety nie udało mi się do niej dotrzeć by napisać coś więcej. Zwycięzcy konkursu zaproponowano stworzenie całej identyfikacji wizualnej partii.

Podsumowując nowe logo niczym się nie wyróżnia, zarówno kolorystyka, jak i sygnet są dość oklepane. Nowe logo nie jest jednak tak tragiczne jak grafiki wykorzystywane do tej pory czy strona www partii. Tradycyjnie wszystkich czytelników zapraszam do dyskusji.5 komentarzy

 1. Jan wrote:

  Logo jakoś dziwnie podobne do loga Wrocławskiej firmy: http://humandialog.pl

  • Grochu wrote:

   Biorąc po uwagę, że za logo odpowiedzialna jest firma z Wrocławia to jest to dość podejrzane…

 2. Eeee, podobieństwo jest znikome. Przecież to jest motyw bardzo eksploatowany.

  Inna sprawa, że znak jest klasycznie słaby, ale tak to już jest jak się robi konkursy. To nie wina zwycięzcy, a konkursodawcy. Czyli nie jest mi ich żal 🙂

 3. BTW każdy mój komentarz zawsze czeka na moderację – to tak ma być?

  • Grochu wrote:

   Nie, po pierwszym zaakceptowanym komentarzu wszystkie nastepne powinny pojawiac sie automatycznie… Nie wiem co sie dzieje. Spróbuję to jakoś naprawić.

Odpowiedz