Trzy nowe logo na weekend

Pogoda nas nie rozpieszcza- najchętniej siedziałbym dziś cały dzień w fotelu, z kubkiem gorącej herbaty. Dla osób podobnie podchodzących do tego co dzieje się za oknem przedstawię trzy nowe logo za jednym zamachem. Swoją drogą twórcy logo także nas nie rozpieścili i poza logo nie zaprezentowano dodatkowych elementów identyfikacji, więc może nawet lepiej, że znalazły się one w jednym wpisie.

Big Cyc

Na pierwszy ogień idzie logo zespołu Big Cyc, zaprojektowane przez znanego w branży Jo Mirowskiego- właściciela i designera firmy Mighty Music Managment Ltd. Logotyp grupy ciekawie nawiązuje do nazwy grupy i rzeczywiście widzimy w nim duuuuże piersi. Jednak poza tym nie otrzymaliśmy nic ciekawego. Zastanawia mnie jak logo wyglądać będzie wyglądać reprodukowane w różnych rozmiarach, z racji nałożonej na nie tekstury. Co ciekawe Big Cyc na swojej stronie www używa jeszcze starego znaku, a poście prezentującym nowe logo zostało ono tragicznie zniekształcone.

Manta Multimedia

Polska firma Manta Multimedia zaprezentowało nowe logo podczas czwartkowego meczu Ligi Europejskiej pomiędzy Legią Warszawa a Hapoelem Tel-Aviv. Manta podpisała umowę sponsorską ze stołeczną drużyną, pomagając m.in. młodzieżówce Legii. Nowe logo „symbolizuje przede wszystkim nowoczesność i zaawansowanie technologiczne.” powiedział Bogdan Wiciński CEO Manta Multimedia. Mi osobiście nowe logo się nie podoba. Nie trafia do mnie płaszczka(?), która ani nie kojarzy się z nowoczesnością ani technologiami. Pierwszym nasuwającym się tutaj skojarzeniem były tanie chińskie samochody. A wam co przychodzi na myśl widząc nowe logo Manty?


Nowe logo Manty

Poprzednie logo

Marka Polskiej Gospodarki

Atutem polskiej gospodarki są ludzie- taki wniosek wyciągnęło Ministerstwo Gospodarki z szeregu przeprowadzonych badań i właśnie Ci ludzie znaleźli się w logo, nowego projektu ministerstwa, Marki Polskiej Gospodarki. Logo ma za zadanie promowanie polskich produktów za granicami kraju. Z przedstawionego logo skorzystać będzie mógł każdy, kto weźmie udział w przygotowywanym przez Ministerstwo projekcie. Dla mnie znak jest słaby. Moim głównym zarzutem jest fakt, że to logo nie przedstawia nic, a już na pewno nie przedstawia polskiej gospodarki. Zastanawiam się także dlaczego użyto samego słowa “Polska”, co wprowadza w błąd odbiorców znaku. Sam font jest poprawny, utrzymany w modnym ostatnio /patrz logo Onetu/ stylu. Dział “Marka Polskiej Gospodarki” na stronie www Ministerstwa jest jeszcze w przygotowaniu, więc nie możemy dowiedzieć się więcej na temat logo i jego wariantów.


Logo Marki Polskiej Gospodarki

Podsumowując, wszystkie trzy zaprezentowane logo są słabe, a moja negatywna opinia nie wynika niestety tylko ze złej pogody, ale z wielu błędów popełnionych przy ich projektowaniu. Jak zawsze, zapraszam wszystkich czytelników do wyrażania opinii o prezentowanych znakach.4 komentarze

 1. Misio Pysio wrote:

  Manta mi się podoba! Mega, mega lepsiejsze niż stare 😉

 2. marcin wrote:

  Myślę, że przy nowym logo Manty trzeba by zauważyć, że “manta” to właśnie ryba, zwana potocznie płaszczką. Myślę, że to mogło mieć jakiś wpływ na to logo, nie sądzicie?;P

  • Grochu wrote:

   O widzisz, do takiej informacji nie dotarłem, a to zmienia postać rzeczy. Zwłaszcza, że ryba w sygnecie rzeczywiście podobna jest do swojego naturalnego odpowiednika.

 3. Sebastian wrote:

  Logo Marki Polskiej Gospodarki przypomina choinkę obwieszoną bombkami. W spotach telewizyjnych skojarzenia nasuwają się same – białoruska krajka widniejąca na strojach ludowych. Wychodzi na to, iż Polska jest nijaka i czerpie inspiracje od sąsiadów. Nie wiem jak się ma gospodarka do folkloru, ale subiektywny odbiór niejako się uwstecznia.

Odpowiedz