United Airlines zyskuje nowe szaty

Bardzo dawno nie pisałem nic na blogu, złożyło się na to wiele czynników. Wyjeżdżałem, zaliczałem zaległe egzaminy na studiach, wykonywałem kilka projektów, a czasem zwyczajnie nie chciało mi się nic pisać. Przez ten czas w mojej głowie powstało kilka pomysłów na ciekawe artykuły, więc w najbliższym miesiącu możecie spodziewać się nowych wpisów ode mnie. Czas odrabiać zaległości…

Wiele mówiło się, w ostatnich dniach, o połączeniu dwóch amerykańskich linii lotniczych United Airlines i Continental Airlines. Fuzja tych dwóch firm pozwoli na stworzenie największego na świecie przewoźnika lotniczego. Po połączeniu firma zachowa nazwę United Airlines, oraz kolory i logo Continentala. Nie będę omawiał tutaj kwestii ekonomicznych, ponieważ to przeczytać możecie na wielu innych stronach, a skupię się na zagadnieniach związanych z grafiką i identyfikacją wizualną firmy.

Firmy nie zdecydowały się na gruntowną zmianę wizerunku, a zastosowały tylko popularną metodę połączenia logo, barw i nazwy (podobny zabieg zastosowano w Niemczech przy fuzji Commerzbanku z Dresdener Bankiem, gdzie ten pierwszy zachował nazwę i kolorystykę, a logo pochodziło od drugiego). Nowe logo United Airlines, bo taką nazwę zachowała firma, jest identyczne z tym, które wykorzystywał Continental, tylko człon Continental zajmuje nazwa United. Bez zmian pozostały także barwy przewoźnika.

Na konferencji prasowej, na której ogłaszano fuzję, przedstawiono także wizualizację nowego malowania samolotów United, które także bardzo podobne jest do tego, którym posługiwało się przed fuzją Continental Airlines.

Szczerze mówiąc zawiodłem się lekko, ponieważ miałem nadzieję, że fuzja pociągnie za sobą większe zmiany. Z drugiej strony nie można się dziwić, że firma postawiła na znaną nazwę i logo. Może to być bardzo potrzebne w stabilizacji po tak dużej fuzji, zwłaszcza, że obie linie borykały się z problemami finansowymi.4 komentarze

 1. Misio Pysio wrote:

  Patunia lubi to!
  Bałam się, że straciłeś zapał do pisania postów ;(
  Ale widzę odrodzenie w Twojej twórczości ;D
  Więcej! Więcej! ;))

 2. SoeX wrote:

  Jeśli chodzi o lotnictwo, to podoba mi się malowanie chyba AA lub kogoś z europy, które zmieniła malowanie na wzorowanie retro swojego sprzed 30-40 lat.

Odpowiedz