VH1 zmienia logo

Prawie dwa lata temu pisałem dla Was o zmianie wizerunku stacji MTV, natomiast w zeszłym roku opisywałem nowe logo innej stacji z koncernu MTV Networks- VIVY. Dzisiaj przyszła kolej na najbardziej muzyczną ze stacji spod znaku MTV- VH1. VH1 czyli Video Hits One to powstały w 1985 roku amerykański program muzyczny, kierowany raczej do starszych odbiorców, który podobnie jak MTV czy VIVA swoją popularność zawdzięcza sieciom kablowym. W najbliższym czasie VH1 podzieli także losy tych dwóch stacji i z telewizji muzycznej stanie się stacją puszczającą głównie amerykańskie seriale i programy reality tv.

Nowe logo stacji

Wprowadzenie zmian do identyfikacji związane jest ze zmianą tematyki stacji. Nowe logo jest ładne, ale moim zdaniem bardzo nieczytelne. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że stacja nazywa się VI+1. Może to wprowadzić w błąd oglądających, którzy na raz otrzymają całkiem nową ramówkę oraz nowe nieczytelne logo. Jestem fanem delikatnego ukrywania w logo pewnych motywów takich jak strzałka w logo FedEx czy stare logo w nowym znaku Pepsi ale takie nachalne epatowanie plusem, który dodatkowo średnio tu pasuje, jest moim zdaniem dość słabe.

Poprzednie logo VH1

O ile nowy logotyp się jeszcze jakoś broni, o tyle poprzedni był tragiczny i nie ratowało go nawet to, że “na wizji” jakoś się bronił. Na takiej ocenie zaważył przede wszystkim fatalny dobór kolorów, które przyprawiały widza o mdłości. Trzeba przyznać, że w historii stacji więcej było takich wpadek.

Historia znaku VH1
Podobnie jak poprzednie logo, nowy logotyp wygląda zdecydowanie lepiej gdy jest “ożywiony”.  Wraz z nowym logo zaprezentowano dwa klipy promocyjne (1 i 2). Po zapoznaniu się z nimi mam wrażenie, że nowe logo zostało stworzone pod pomysł kampanii wizerunkowej a nie odwrotnie.

Podsumowując trudno mi ocenić nowe logo VH1. Z jednej strony w porównaniu z poprzednim wygląda ono świetnie, z drugiej jednak nie da się go ocenić pozytywnie zarówno ze względu na słabą czytelność, jak i na nachalność umieszczonego w nim “plusa”. A jak Wam się podoba nowe logo stacji? Zapraszam do dyskusji.Jeden komentarz

  1. Imię * wrote:

    To straszne, ze wszystkie programy muzyczne wprowadzaja jakies glupie reality show, szczegolnie w godzinach najwiekszej ogladalnosci. Kiedys wlaczylo sie mtv rano, i przez caly dzien towarzyszyla nam muzyka, teraz cudem jest trafic na piosenke, a jesli juz sie trafi to zaraz jakies Biber czy inna Rihanna. VH1 by chyba jedynym znosnym muzycznym programem zagranicznym ,ktorego muzyka miala poziom. Ale czego tu sie spodziewac? Teraz nawet w radio ciezko trafic na muzyke, nie mowiac juz o jej jakosci 😉 nowe logo, o wiele lepsze, tamto nie pasowalo w ogole, bo o ile muzyka chcieli trafiac do starszych odbiorcow to logo skierowane bylo bardziej do 5cio letnich dzieci co to lubia jak jest ‘duzio i kojojowo’. Jednak po ogladnieciu zapowiedzi zmian, to caly program zdaje sie zaczyna byc na ‘nie’ czy to z logiem, czy bez…

Odpowiedz