Warta zmieniła logo

Brak internetu w nowym miejscu zamieszkania, a także natłok różnych zadań sprawiły, że nie miałem jak opisać dla Was zmiany logo Warty. Na szczęście udało mi się znaleźć trochę czasu i przedstawić swoje zdanie na temat tej zmiany.

Na temat zmiany wypowiedział się prezes zarządu Warty, Pan Jarosław Parkot:

„Zmieniliśmy logo z dwóch powodów. Po pierwsze – tworzymy zupełnie nową organizację i nowe logo ma odzwierciedlać rzeczywisty charakter Warty, jej nowoczesność, innowacyjność i otwartość. Po drugie, na skutek zmiany właścicielskiej nie mogliśmy pozostać przy dotychczasowym logotypie, a chcieliśmy, żeby nowy podkreślał naszą przynależność do grupy Talanx”

Niestety nowe logo firmy jest bardzo nijakie. Ani zastosowanie kropki ani modyfikacja litery “T” nie sprawiły, że logo jest charakterystyczne i rozpoznawalne. Także kolorystyka nie jest mocną stroną projektu. Moim zdaniem także światło między znakami wygląda na niedopracowane.

Rebranding Warty związany jest ze zmianą właściciela. Podobnie jak poprzednie logo, oparte o znak Kredyt Banku, także nowy znak jest bardzo silnie związany z właścicielem Warty- grupą Talanx. Logo polskiej firmy dziedziczy po nim zarówno font, modyfikację litery “T”, jak i charakterystyczną czerwoną kropkę. Szkoda, że nie zdecydowano się na pozostawienie w logo Warty kolorów z oryginalnego znaku, ponieważ wyglądają one dużo korzystniej.

Za rebranding odpowiedzialna jest agencja mamastudio, odpowiedzialna między innymi za logo Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Radia Zet czy Religia TV.

Podsumowując nie podoba mi się nowe logo Warty. Rozumiem, że zmiana idzie za potrzebą unifikacji znaków wykorzystywanych przez firmę Talanx AG (podobny manewr zastosował niedawno bank Pekao), jednak moim zdaniem można było przygotować lepszy znak, a tak znana agencja powinna przywiązywać większą wagę do typografii, bo znak Warty zwyczajnie się “rozjeżdża”. Ciekaw jestem Waszej opinii na temat znaku. Zapraszam do dyskusji!Jeden komentarz

  1. Misio Pysio wrote:

    Prostsze, bardziej czytelniejsze!

Odpowiedz