Maskotki Euro 2012 zaprezentowane

Dzisiaj (16.11.2010), podczas wielkiej gali w Teatrze Polskim w Warszawie, zaprezentowano oficjalne maskotki Euro 2012. Będą nimi dwaj piłkarze-bliźniacy, ubrani w stroje nawiązujące kolorystyką do flag Polski i Ukrainy. Podobne maskotki reklamowały Mistrzostwa Europy w 2008 roku na boiskach Austrii i Szwajcarii. Zarówno Trix i Flix, jak i polsko-ukraińskie maskotki zostały stworzone przez studio Warner Bros, twórców m.in. tak znanych postaci jak Królik Bugs.

O ile nie narzekałem za bardzo zarówno na logo Euro jak i znaki miast-gospodarzy, to w tym przypadku muszę powiedzieć, że maskotki polsko-ukraińskiego turnieju są strasznie brzydkie! Sam nie kupiłbym takiej pamiątki z turnieju. Niestety przy tych maskotkach, nawet dość mocno krytykowany żubr, wygląda naprawdę rewelacyjnie. Już wkrótce, gdy tylko dostępne będzie więcej zdjęć postaram się dokładniej opisać maskotki Euro. A jaka jest wasza opinia o nich?

Update:

Film prezentujący maskotki Euro 2012 /źródło: sport.pl/

Więcej zdjęć możecie znaleźć natej stronie. Także tam możecie zagłosować na imiona dla maskotek.7 komentarzy

 1. Jędrzej wrote:

  Rzeczywiście strasznie brzydkie. Jak żywcem wyciągnięte z niskobudżetowej i średnio udanej animowanej bajki dla dzieci.

 2. Misio Pysio wrote:

  Siemko i Strimko

 3. adam wrote:

  Średnio przystojni goście;) Takie trochę pyzowate te pyszczydła. Jeśli chodzi o maskotki to wolę zwierzęta. Tylko jakie mogłoby reprezentować Polskę… hmm. Może bóbr;)

  Ogólnie i na serio, to całkiem całkiem te ludziki. Masz nosa do wyławiania ciekawych rzeczy, jeśli chodzi o design.

  Pozdrawiam

 4. Marta wrote:

  a dla mnie ok, 🙂 wygladaja jak typowy Polak wlasnie 😛

Odpowiedz