Słoocham radia na Iphone

Kolejny raz muszę stwierdzić, że warto posiadać konto w serwisach takich jak blip i Twitter. Dziś udało mi sie wygrać konkurs organizowany przez portal Mój Mac, w którym nagrodą była aplikacja na Iphone’a Sloochaj! Wcześniej zastanawiałem się nad zakupieniem tej aplikacji, która święciła triumfy w polskim Appstore, gdzie zajmowała pierwsze miejsce, jednak brak mojej ulubionej stacji (Program 3PR) odwiódł mnie od tego pomysłu. Jednak dziś dowiedziałem się, że w nowej wersji będzie już dostępna Trójka (i także m.in Eska Rock), co zachęciło mnie do bliższego przyjrzenia się aplikacji oraz do startu w konkursie.

Aplikacja pozwala na dostęp do ponad 300 polskich stacji radiowych, z których każda jest krótko opisana. Sloochaj! oferuje nam utworzenie listy ulubionych stacji. To bardzo przydatna funkcja, ponieważ nie musimy za każdym razem przekopywać się przez setki stacji, by znaleźć tą, której szukamy.

Odtwarzane audycje są bardzo dobrej jakości, a wśród listy rozgłośni obok tych najbardziej znanych, takich jak RMF czy Radio Zet, znajdziemy wiele małych i lokalnych. Program posiada bardzo ciekawe funkcje, które zwiększają jej atrakcyjność. W każdym momencie możemy nagrać fragment słuchanej aplikacji. Funkcja ta jest dość uproszczona, jednak dla mnie w zupełności wystarcza. Kolejną ciekawą funkcją jest licznik pobranych danych przez wifi, bądź 3g/EDGE. Ważną rzeczą, dla polskich użytkowników, którzy nie zawsze dysponują nielimitowanym dostępem do internetu, jest możliwość wyłączenia przesyłu danych przez 3g/EDGE z poziomu aplikacji. Warto także wspomnieć, że aplikacja umożliwia słuchanie radia w tle, co pozwala na prace na iphone podczas słuchania radia.

Ostatnią ciekawą funkcją jest budzik, który o ustalonej godzinie włącza ostatnio słuchane radio, bądź, w przypadku braku połączenia, wybranym przez nas utworem. Jest to bardzo dobre uzupełnienie aplikacji, szkoda tylko, że nie możemy wybrać radiostacji, która nas obudzi, jednak jest to mało znacząca wada, przy ogólnej ocenie aplikacji.

Podsumowując mamy do czynienia z naprawdę dobrą aplikacją, zdecydowanie wartą swojej ceny (kosztuje jedyne 0,79Euro), a zapowiedź dodania w następnej wersji “Trójki”, sprawia, że będę jej używał dopóki Apple łaskawie odblokuje radia, które według plotek są już wbudowane w nasze Iphone’y. Na koniec zapraszam na stronę aplikacji oraz do kupowania aplikacji w Appstore. No i oczywiście polecam stronę Mój Mac, dzięki której czytacie tą recenzję. Piona!3 komentarze

  1. Vicarioux wrote:

    Dobra recka. Z niecierpliwością również czekam na PR III. I zgadzam się z Tobą, warto czasem coś blipnąć i tweetnąć – wygrałem już kilka appek i jednego skinera:)

Odpowiedz