Tony Hawk Pro Skater 2 na Iphone

Plotki, które od kilkunastu dni krążyły w interneecie potwierdziły się i wczoraj w amerykańskim Appstore pojawił się długo wyczekiwany tytuł: Tony Hawk Pro Skater 2. Dla osób, które znają tą grę z konsoli psx bądź pc powiem tylko, że gra na nasze ulubione telefony (oczywiście także ipody touch i ipada) jest wiernym odwzorowaniem oryginału. Dla wszystkich innych warto przytoczyć trochę historii. THPS jest serią promowaną przez Tonego Hawka, jednego z najlepszych, a na pewno najbardziej medialnych skaterów w historii. Pojawiła się ona na PC oraz wszystkich popularnych konsolach w 1999 roku (na PC gra debiutowała wersją THPS2 w 2000 roku) i od razu stała się wielkim hitem. Gry sygnowane przez Tony’ego wpłynęły na znaczny wzrost popularności deskorolki wśród młodzieży, szczególnie w USA. Dziś seria THPS ma już 10 tytułów, a najnowsza gra THPS: Ride doczekała się własnego kontrolera do gry- elektronicznej deskorolki z sensorami ruchu.

Tony Hawk Pro Skater 2 na iphone jest wiernym odwzorowaniem wersji znanej z pc i konsol. Do zabawy dostajemy 12 skaterów i 13 plansz znanych z oryginalnej wersji gry, w tym kultowy hangar, jedną z najbardziej znanych i lubianych lokacji w całej historii cyklu. Sterować zawodnikiem możemy na dwa sposoby: poprzez ruch oraz dzięki wyświetlanym na ekranie przyciskom. Sterowanie może na początku sprawiać problemy, jednak po kilku chwilach spędzonych z grą powinniśmy się do niego przyzwyczaić.


W THPS2 na Iphone, podobnie jak w pierwowzorze, wykonujemy zadania i zbieramy pieniądze i punkty, które później możemy zainwestować w lepszy sprzęt lub podnieść umiejętności naszego zawodnika.

Jedyną zmianą, w stosunku do wersji PC, w którą miałem przyjemność grać, jest ścieżka dźwiękowa. Niestety występujące oryginalnie utwory zastąpiono trackami mało znanych zespołów, które na szczęście dobrze pasują do gry. Zwolennicy oryginalnego soundtracku jednak nie próżnują i już znaleźli sposób jak zmienić ścieżkę dźwiękową w grze.

Gra na razie nie jest dostępna w polskim Appstore, można ją zakupić w US Appstore za 9,99$. THPS2 waży około 90mb. Bardzo gorąco polecam Tony Hawk Pro Skater 2 wszystkim, którzy kilka lat temu “katowali” swoje pady i klawiatury grając w ten tytuł, a także tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z wirtualnym skateboardingiem. Gwarantuję, że spędzicie nad nią wiele godzin.

Link do Appstore3 komentarze

 1. ble wrote:

  powrót do korzeni tego bloga i odwołanie do klasyka gier, czyli gg wraca z nie tak dalekiej podróży:P

  • Grochu wrote:

   Nie prawda! Blog, w założeniu, miał być o wszystkim co mnie interesuje, czyli głównie o grafice, webmasteringu i ogólnie nowych technologiach, Iphone i rzeczy z nim związane doszły później. A odyseją też się zajmuję więc myślę, że warto się pochwalić:)

 2. Grochu wrote:

  A ja gram gram gram i przestać nie mogę 🙂

Odpowiedz