Dwa lata bloga!

Witajcie! Właśnie dziś blog Grochu.eu obchodzi drugie urodziny. W tamtym roku pisałem, że mam nadzieję, że pierwszy rok jest najtrudniejszy. Dziś wiem, że ten był równie trudny. Na szczęście przełamałem swój brak weny, lenistwo i chwile zwątpienia. Cieszę się również, że kłopoty techniczne omijały bloga i dziś możecie czytać ten wpis.

Garść statystyk z drugiego roku działalności bloga:

Liczba wpisów: 53
Liczba komentarzy: 300
Liczba odwiedzin: 50 226
Liczba odsłon: 71 172

Mimo zdecydowanie mniejszej niż rok wcześniej liczby wpisów (w tamtym roku było ich 82), liczba odwiedzających bloga zwiększyła się o ponad 190%. Pomógł w tym z pewnością tzw. “efekt Wykopu”, dzięki któremu, w tydzień, artykuł o nowym logo Skody przeczytało 22 716 użytkowników serwisu. Jednak nawet nie licząc tych osób blog odwiedziło prawie 160% więcej użytkowników niż rok wcześniej. Zmniejszyła się natomiast liczba komentujących, co jednak nie dziwi biorąc pod uwagę mniejszą liczbę wpisów oraz nową drogę komunikacji jaką jest facebookowy fanpage.

5 najbardziej popularnych wpisów:

1. Skoda zmienia logo – 24 791 odsłon
2. Banksy- najlepsze prace legendarnego artysty– 4 879 odsłon
3. Top10 logo artystów hip-hopowych – 2 086 odsłon
4. Lifting logo PKO BP – 1 583 odsłony
5. Rebranding Pepsi dociera do Polski– 1 481 odsłon

Zdecydowanie najpopularniejszym wpisem poprzedniego roku był ten o logo Skody. Zeszłoroczny lider, czyli prezentacja twórczości Banksy’ego, spadła na drugie miejsce, jednak zwiększyła odwiedzalność. Miejsce w najlepszej piątce utrzymał także wpis o rebrandingu Pepsi, który spadł z drugiego na piąte miejsce.

Rozliczenie z poprzednim rokiem i plany na przyszłość:

W poprzednim wpisie założyłem sobie kilka planów, które starałem się zrealizować. Udało się oddzielić bloga od prywatnej strony. Planowałem także zawężenie tematyki poruszanej tutaj, jednak zdecydowałem się nawet na lekkie ich rozszerzenie, jednak pozostając w pewnej konwencji. Miałem nadzieję, że wraz z nowym rokiem uda się wypromować bloga na tyle, że zwiększy się liczba czytelników. Udało się i jestem z tego bardzo zadowolony. Ostatni plan nie został zrealizowany, dlatego jest teraz głównym planem na przyszłość. Mowa tu o zmianie wyglądu bloga. Testowałem i oglądałem wiele różnych skórek, jednak żadna nie miała takiego wyglądu i funkcji jakie chciałbym Wam dać.

Na koniec chciałbym podziękować Patrycji, wszystkim czytelnikom, osobom które wspierają mojego bloga, wszystkich tych, którzy doceniają moją pracę, a także tych, którzy mnie krytykują, bo dzięki temu mogę się rozwijać. Dziękuję za kolejny rok spędzony razem i serdecznie dziękuję!

Grochu

Ps. Wiem, że wielu z Was czekało na spis śmiesznych, zaskakujących a czasem kuriozalnych haseł, po wpisaniu których osoby trafiały na tego bloga. Jest ich jednak tak wiele, że trafią do osobnego wpisu, który pojawi się tutaj jutro:)8 komentarzy

 1. Misio Pysio wrote:

  Jaki cudny torcik!
  Sto lat, sto lat, niech pisze, pisze nam! :*:*:*

 2. ble wrote:

  do tej krytyki… torcik ma nader widoczny znak wodny 😛

 3. Gratuluję ciekawych wpisów, ciekawie pokazywanych logosów. Wygląda na to, że Twój blog jest o 4 miesiące starszy od mojego.

  Co do statystyk to też Ci ich gratuluje. Ja to o 25 tys. odczytania wpisu to mogę sobie pomarzyć, chociaż pozostałe wpisy z 5 najbardziej poczytnych też mają ładne sumki na liczniku.

  Co do szablonu to ja rozumiem o czym piszesz. Wybrałeś taki szablon, że leży jak ulał. Bez sensu jest zmieniać go na inny tylko po to, żeby zmienić. Liczy się funkcjonalność, nowe możliwości jakie ma wnosić z sobą zmiana szablonu. A o to trudno nawet z szablonami kupnymi.

  W każdym razie życzę Ci wytrwałości, czasu na prowadzenie bloga. Tak dalej.

  • Grochu wrote:

   Dzięki! Warto powiedzieć też, że na prawdę wiele osób trafia tu z Twojego bloga!

   25 tys to rzeczywiście jest coś. Pozostałe też całkiem nieźle sobie radziły, ogólnie jestem dość zadowolony ze statystyk.

   Z szablonem jest dokładnie tak jak mówisz, ten jest na tyle funkcjonalny, że trudno znaleźć coś lepszego, a szkoda zmieniać go dla samej zmiany.

 4. Filip? wrote:

  Piona ziom, gratz i props za wytrwałość. Naprawdę nie raz fajnie poczytać wpisy:p

 5. […] To już trzy lata! Strasznie szybko leci czas i zanim zdążyłem się obejrzeć blog skończył 3 lata. Poprzedni rok był chyba najcięższy w mojej dotychczasowej “karierze” blogera. Brak czasu sprawił, że wpisów było znacznie mniej, ale cieszę się, że zrealizowałem postanowienia, które sobie postawiłem w zeszłym roku. […]

Odpowiedz