Budweiser ubiera się na Mistrzostwa Świata

Budweiser, który jest oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata 2010, zaprezentował, zaprojektowaną specjalnie na imprezę w RPA, butelkę piwa. Opakowanie zostało zaprojektowane tak, by idealnie nadawało się na jedną połowę meczu. Pomóc w tym ma zwiększenie pojemności z 330 do 473ml oraz wykonanie butelki z aluminium, co pozwala na dłuższe utrzymanie temperatury przez trunek, oraz uniemożliwia jej stłuczenie (Może to być przydatne w zatłoczonych Strefach Kibica). Sama butelka jest biało-czerwona (aż szkoda, że Polaków zabraknie na Mundialu), w jej centralnej części widnieje Puchar Świata- statuetka, która jest wręczana zwycięzcom Mistrzostw Świata (Zastąpiła ona Statuetkę Nike, którą na własność zdobyła Brazylia w 1970 roku, skradzioną 13 lat później).

Budweiser, z okazji Mistrzostw Świata, przygotowuje także szereg konkursów, w których możemy wygrać m.in. wyjazd na turniej do RPA.

Piwo w nowej butelce możemy już nabyć w Wielkiej Brytanii. Czy pojawi się w Polsce (i ewentualnie kiedy) jeszcze nie wiemy.5 komentarzy

 1. ble wrote:

  ciekawy pomysł butelki z aluminium… zastanawiam się dlaczego 473ml ma wystarczyć akurat na jedną połowę tj. jak to wyliczyli i wobec kogo? (czytaj której nacji, bo ta zmienna chyba powinna mieć tu zastosowanie).
  tradycyjne 330ml pewnie na dogrywkę, a karne?

  • Grochu wrote:

   Nie mam pojęcia:) Mi to by raczej nie starczyło, chociaż taka butelka poręczniejsza jest od 0.5:)

 2. Łukasz Dec wrote:

  Dla mnie – bomba. Jakkolwiek piłka nożna nie jest dla mnie, dla tak ładnej butelki piwa, która na dodatek dłużej trzyma temperaturę, mogę jakiś mecz obejrzeć. O ile oczywiście pojawi się w Polsce.

 3. Misio Pysio wrote:

  473ml akurat na jedną połowę – odjęli te 27ml, bo po 0,5l siusiu się chcę, a szkoda by było przegapić jakąś ciekawą akcję ;D

 4. […] (Za Scary Ideas, Ads of the World i Grochu.) […]

Odpowiedz