Adisucks – bojkot produktów Adidasa

Od kilku dni w social mediach wrze z powodu kampanii reklamowej firmy Adidas,  która zdecydowała się umieścić swoją reklamę na murze wyścigów konnych na stołecznym Służewcu.


Przykładowa reklama Adidasa

 

Firma, która od wielu lat stara się dotrzeć ze swoimi produktami właśnie do młodych ludzi związanych z kulturą hip-hop i wielokrotnie promowała się za pomocą graffiti, strzela sobie w stopę. Mur na wyścigach to miejsce legendarne, zarówno dla grafficiarzy i streetartowców z Warszawy, jak i artystów z całej polski. Na reakcję środowiska nie trzeba było długo czekać. Na Facebooku powstał profil Adisucks oraz liczne wydarzenia nawołujące do bojkotu firmy, obrony muru czy bombardowania emailami firmy oraz agencji reklamowej odpowiedzialnej za akcję. Akcję krytykuje także Wojtek Sokół, raper, właściciel marki Prosto, współpracującej z Adidasem:

Prosto zrobiło wspólnie z Adidasem cykl imprez Volta i Dioxa “SuperMC 2011” i akurat kurwa w tym momencie Adidas strzela sobie w stopę robiąc najchujowszą akcję jaką może zrobić zamalowujac cały mur Służewiecki i legendarną miejscówkę, żeby zrobić tam swoja wieśniacką reklamę. Wkurwiłem się. Myślę, że jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji jest totalne osranie, zniszczenie i wpierdol dla ludzi ze środowiska graffiti jesli podejmą się pracy przy tym, albo to dla Adidasa wymyślili, ogarniali, czy będą to jeszcze nie daj Boże sami malować. Chuj im w dupe centralnie. Nie winię Adidasa jako takiego, bo to tylko koncern, który ma produkować buty i ubrania, ale polski dział marketingu tej firmy powinien się kurwa podac do dymisji wczoraj i przeprosić całe środowisko na kolanach. Największym dowcipem jest to, że próbują wejść w street art, hip hop i miejski styl, niszcząc go na wstępie. To jest kurwa polski absurd.

Wojtek Sokół

Akcją internautów zainteresowały się także media. O Adisucks napisały m.in. TVN Warszawa czy lokalne wydanie GW. Za tragiczny pomysł zniszczenia służewieckiego muru odpowiedzialny jest polski oddział firmy Adidas oraz agencja Tailor Made PR. Bardzo jestem ciekawy jak zakończy się akcja i czy uda się Adidasowi wyjść z tego z twarzą.

Facebookowy profil bojkotu, w momencie pisania tego artykułu, lubi już ponad 16 000 osób, a liczba ta rośnie w bardzo szybkim tempie. Ja oczywiście bardzo serdecznie zapraszam do wsparcia akcji i ubolewam, że w ogóle ktoś wpadł na tak beznadziejny pomysł.4 komentarze

  1. Misio Pysio wrote:

    gupji adidass bu ;(

  2. Przyłączam się do akcji. Faktycznie, poroniony pomysł, akurat w tym konkretnym wypadku, bo sama firma od dawna jakoś kojarzy się z kulturą hip-hop, ja od razu mam przed oczami np. Missy Elliot, która często pojawiała się w odzieży tej firmy.

Odpowiedz