Telegraficzny skrót wakacyjnych wydarzeń

Przez prawie dwa miesiące wylegiwałem się na plaży, dziś przyszła wreszcie pora na odkurzenie bloga. Podczas mojej nieobecności zdarzyło się kilka rzeczy, o których warto was poinformować. Po pierwsze Google zdecydowało się na rebranding Picasy i Bloggera, jednak o tym pisałem już na fanpejdżu bloga. Zobaczcie co działo się poza tym:

Grupa Pracuj ujednoliciła wizerunek

Grupa Pracuj zaprezentowała nowe logo, które są elementem wdrażania nowego wizerunku firmy. Nowe znaki zainspirowane są logo widniejącym na stronie pracuj.pl i zostały zaprojektowane przez dział marketingu Grupy Pracuj. Powielenie “batona” widniejące w logo grupy pozwala w przyszłości na rozszerzenie działalności bez potrzeby kolejnej zmiany. Ogólnie znaki prezentują się dość dobrze, zważając na to, że nie projektowali ich profesjonaliści. A może to i dobrze…

Skoda poprawia logo

W marcu br. pisałem o zmianie logo czeskiego producenta samochodów. Trochę ponarzekałem sobie na ten znak gdyż sprawiał on wrażenie dość niedopracowanego. Prawdopodobnie do podobnego wniosku doszli szefowie Skody i po kilku miesiącach logo zostało poddane liftingowi. Nowy znak jest czytelniejszy i bardziej wyrazisty, jednak w dalszym ciągu daleko mu do wersji widocznej na maskach samochodów.


Logo Skody zaprezentowane w marcu i wersja po liftingu

Nowe logo organizacji Toastmasters International

Toastmasters International to międzynarodowa organizacja, której celem jest szerzenie umiejętności przemawiania i przewodzenia (speaking & leadership). Organizacja liczy ponad 9000 klubów regionalnych w około 90 państwach, obecna jest także w Polsce. Przyznam, że gdy pierwszy raz spotkałem się z logo Toastmasters, zachwyciłem się nim. Urzekła mnie wyjątkowość znaku i jego dopracowanie. Właśnie dlatego bardzo zaniepokoiłem się informacjami o zmianie logo organizacji. Nowy znak potwierdził moje obawy- w porównaniu z poprzednim, jest on bezpłciowy. Równie dobrze mógłby być logo dowolnej firmy spedycyjnej czy szkoły językowej. Niestety po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego.


Stare i nowe logo organizacji

Lotnisko Warszawa-Modlin prezentuje logo

Lotnisko Warszawa-Modlin to nowy port powstający na bazie istniejącego wcześniej lotniska wojskowego, które istniało w latach 1940-2000. “Nowa kreacja logo nawiązuje do kolorystyki folkloru Mazowsza, położenia geograficznego lotniska i emocji jakie wiążą się z podróżowaniem. Koncepcja obrazuje niezwykle charakterystyczny układ dwóch rzek (Wisły i Narwi) łączących się ze sobą w pobliżu lotniska. Świeża zielona kolorystyka odwołuje się do malowniczych pejzaży wokół Modlina, a różowy element z samolotem symbolizuje lotnisko jako nowoczesne i przyjazne miejsce. Wszystko to ujęte jest w kształt kuli, która nasuwa skojarzenia z kula ziemską mówiąc o podróżowaniu i bliskości lotniska z resztą świata.” Tyle o logo piszą twórcy, ja dodam tylko, że moim zdaniem jest ono bardzo słabe. Więcej przeczytać możecie na oficjalnej stronie lotniska, notabene wyglądającej jak z początku wieku.

Za projekt odpowiedzialny jest SaltPepper Brand Design, firma znana z całkiem znośnej identyfikacji PZPN i Pucharu Polski.

Adobe Muse

Teraz, odchodząc od grafiki, czas na parę słów o nowym projekcie firmy Adobe. Muse (code name) to aplikacja pozwalająca na tworzenie stron html bez znajomości kodu. Jest to dość ciekawa propozycja dla osób, które chcą zaistnieć w internecie nie spędzając wielu godzin na nauce. Na razie Muse dostępny jest w wersji beta, którą można pobrać za darmo co bardzo serdecznie polecam. O intuicyjności, sposobach wykorzystania i przyszłości projektu przeczytacie u Sebastiana Cencyka.

To już chyba wszystkie ważne wiadomości, które miałem Wam do przekazania. Od dzisiaj wpisy będą pojawiały się już regularnie, a także rozpocznie się porządkowanie bloga i wprowadzanie nowego wyglądu. Zapraszam do komentowania wpisu oraz regularnych odwiedzin bloga.4 komentarze

 1. Misio Pysio wrote:

  W końcu wziąć się do roboty! I to z jakim rozmachem ;))

 2. Dzięki bardzo za pamięć o mnie, to bardzo miłe i motywujące.

  Po za tym ciekawe podsumowanie ; )

  Pozdrawiam : )

  • Grochu wrote:

   Mam Twojego bloga w czytniku więc jestem na bieżąco z tym co piszesz, a swoim artykułem wyczerpałeś temat więc uznałem, że nie ma co powtarzać tego samego i najlepiej by osoby zainteresowane go przeczytały. Po za tym zawsze chętnie polecam blogi, które sam lubię czytać:)

   Pozdrowienia

Odpowiedz