Euro 2012: zaprezentowano logo miast- gospodarzy

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano znaki czterech miast- gospodarzy piłkarskiego Euro, które odbędzie się w 2012 roku na boiskach Polski i Ukrainy. Znaki te, wraz ze znanym już logo Mistrzostw, będą tworzyły tzw. logotypy łączone, wykorzystywane do promocji miast przed i w trakcie turnieju.

Prezentacji logo dokonali prezydenci miast, przedstawiciele UEFA z dyrektorem wykonawczym Martinem Kallenem. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele Ukrainy, wraz z dyrektorem turnieju Markijanem Łubkiwskim.


Logo miast-gospodarzy Euro 2012

Większość gospodarzy postawiło na sprawdzone i rozpoznawalne symbole: Warszawę reprezentuje Syrenka, Gdańsk- pomnik Neptuna a Wrocław Most Grunwaldzki. Całkiem inne podejście wybrali przedstawiciele Poznania, w którego logo zobaczymy piłkę składającą się z różnokolorowych gwiazdek. Jak wyjaśnił prezydent miasta Ryszard Grobelny: znak ma symbolizować walory Poznania – know-how, otwartość i “odrobinę szaleństwa”, wywołanego radością z faktu goszczenia wielkiego wydarzenia piłkarskiego.

Przedstawione znaki są ładne, łatwe do zapamiętania i utrzymane w ciepłych i miłych dla oka kolorach, jednak nie byłbym sobą, gdybym się do czegoś nie przyczepił. Moim zdaniem logo miast słabo pasują do znaku oraz, wcześniej zaprezentowanych, elementów identyfikacji wizualnej turnieju. Mam nadzieję, że zmieni się to przez czas pozostały do rozpoczęcia turnieju.

Z przedstawionych znaków ciężko wybrać mi swojego faworyta, dlatego proszę was o opinię. Logo którego miasta podoba się Wam najbardziej?

Logo miast i wiele innych materiałów znajdziecie na oficjalnej stronie UEFA Euro 2012.11 komentarzy

 1. Filip wrote:

  Najlepsze logo Wrocławia oczywiście.No Warszawy może być;]

 2. fortas wrote:

  1. Poznań
  2. Wrocław
  3. Gdańsk
  4. Warszawa
  Warszawa – syrenka, a syrenki były złe 🙁 Rozumiem, że to godło, ale mogliby wykrzesać coś innego w końcu.. KURWA! ^^

 3. Misio Pysio wrote:

  wrocławskie najsłodsiejsze <3

 4. Cogito wrote:

  O! Grunwald, Grunwald jest wielki na wieki
  Największa atrakcja światowej turystyki
  Studenci tu spędzają przeciętnie pięć lat
  Mimo, że jeszcze gdzieś indziej jest piękny
  świat.
  Tylko Wrocław i Gdańsk, a warszawiaki i poznaniaki niech się w ***** pocałują ze swoimi logo;P

 5. adam wrote:

  Widziałem wczoraj w tv. Padł dobry tekst w stylu “może Wrocław ucałuje Syrenkę”. Poznań najbardziej nawiązuje do piłki. Reszta logosów jest fajna, symboliczna.

  • Grochu wrote:

   Byłem ostatnio na meczu Śląsk – Legia i nie zapowiada się, że w najbliższym czasie taki pocałunek nastąpi. Chyba, że pocałunek śmierci 😉

 6. […] ile nie narzekałem za bardzo zarówno na logo Euro jak i znaki miast-gospodarzy, to w tym przypadku muszę powiedzieć, że maskotki polsko-ukraińskiego turnieju są strasznie […]

 7. Ol wrote:

  Projektanci tych znaków graficznych (z wyjątkiem Poznania, chociaż też nie do końca się zgadzam) chyba nie wiedzą o co chodzi w idei log… Porażka

 8. […] was kolejny “sportowy” artykuł. W ostatnim czasie fala krytyki przetoczyła się po logo miast-gospodarzy Euro 2012, zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Choć, logo wybrane przez naszych wschodnich sąsiadów […]

Odpowiedz