Mistrzostwa Świata 2011-w Fifie dalej nie jest dobrze

Sesja za pasem, a ja mam dla was kolejny “sportowy” artykuł. W ostatnim czasie fala krytyki przetoczyła się po logo miast-gospodarzy Euro 2012, zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Choć, logo wybrane przez naszych wschodnich sąsiadów prezentują się odrobinę korzystniej. Teraz mam dla was coś zza naszej zachodniej granicy:


Logo miast- gospodarzy World Cup 2011

Podobnie jak w przypadku grafik przygotowanych dla Polski, logo niemieckich miast nie są spójne. Wiele z nich nie tylko nie pasuje do siebie, ale nie pasuje też do logo mistrzostw. Panuje straszny chaos, widoczny zwłaszcza gdy logo prezentowane są razem. Podobnie jak w przypadku polskich grafik nie udało się znaleźć jednego motywu do kreacji wizerunku miast. W niektórych przypadkach użyto samej nazwy bądź logo miasta, w innych jego charakterystyczny punkt, a w innych bardzo luźne skojarzenia, bądź, jak w przypadku Leverkusen, nic nie mówiącą grafikę.

Szkoda, że i tym razem graficy pracujący dla FIFY udowodnili, że nie są w formie. Podwójnie szkoda ponieważ ostatnio mieliśmy okazję przekonać się, że dla imprezy sportowej można przygotować naprawdę świetną grafikę. Jedynym logo, które naprawdę mi się podoba, jest Bochum. Ciekawy pomysł miał też Augsburg, jednak przeładowanie rożnymi motywami sprawiło, że jest ono bardzo nieczytelne. A co wy myślicie o tych grafikach? Które podobają wam się najbardziej, a które wręcz przeciwnie?

Czekam na wasze komentarze!2 komentarze

  1. Misio Pysio wrote:

    Mi się nie podoba żadna z nich 😐

  2. […] Na brak spójności w tego typu projektach narzekałem już na blogu między innymi opisując znaki miast gospodarzy piłkarskich Mistrzostw Świata kobiet, rozgrywanych w 2011 roku w Niemczech oraz nasze lokalne, stworzone na potrzeby Euro 2012. Można […]

Odpowiedz