Paramount świętuje 100 lecie

W dniu wczorajszym w kinach zadebiutował film „Mission: Impossible – Ghost Protocol”, a wraz z nim nowe logo wytwórni Paramount. Jedna z najbardziej znanych wytwórni filmowych obchodzi w 2012 roku stu lecie istnienia.

Najstarsza na świecie wytwórnia ma także jedno z najbardziej rozpoznawalnych znaków. Któż z nas nie zna bardzo charakterystycznego wzgórza, otoczonego przez 21 gwiazd. W minione 100 lat Paramount wypromował takie hity srebrnego ekranu jak: Bulwar zachodzącego słońca”, „Rzymskie wakacje”, „Ojciec Chrzestny”, „Chinatown”, „Indiana Jones”, „Jurassic Park”, „Titanic”, „Szeregowiec Ryan” czy właśnie seria „Mission: Impossible”.

Logo Paramountu zadebiutowało w 1923 roku i przez 30 lat widniało w niezmienionej formie. Dopiero w 1953 roku wprowadzono logo w wersji kolorowej, które praktycznie w niezmienionej formie przetrwało do dzisiaj. Niechlubnym wyjątkiem jest okres kilkunastu lat między latami 60 a 80, gdy rysowaną górę zastąpiło niebieskie, bezpłciowe tło. Na szczęście w 1987 roku zdecydowano się na powrót do korzeni. Zmieniono jedynie tło, które zyskało wtedy świetną animację.

Logo na stulecie wykonała agencja Devastudios Inc. Podobnie jak pierwowzór przedstawia ono masyw gór Wasatch Range w stanie Utah. W 2013 roku firma ma jedynie usunąć zwrot “100th anniversary”. Reszta pozostanie bez zmian. Moim zdaniem to bardzo dobra wiadomość, bo wygląda ono świetnie.


Film przedstawiający historię logo Paramountu

Przyznam, że bardzo lubię logo Paramountu. Moim zdaniem świetnie wprowadza ono w klimat filmu, a nowe logo wraz z nową animacją jest jeszcze lepsze od poprzednich. A Wam jak się podoba? Zapraszam do dyskusji.Odpowiedz