Świetna kampania reklamowa Chiquity

Chiquita, jeden z najpopularniejszych producentów bananów, stworzył bardzo ciekawą kampanię reklamową. Odpowiedzialny za nią jest DJ Neff, grafik odpowiedzialny m.in. za kampanie reklamowe Coca-Coli i Burger Kinga.

Pierwszym elementem kampanii są nowe, inspirowane komiksem i emotikonami, naklejki na banany. Twórcy nie zrezygnowali z podstawowych barw firmy- żółtego i niebieskiego, a postawili na nietypowe i kreatywne wykorzystanie naklejek znajdujących się na każdym bananie. Nowe naklejki z pewnością przyciągną wzrok nie tylko dzieci, ale także dorosłych, a to może być kluczowe przy wyborze tak samo wyglądających owoców różnych firm. Jeżeli dotrą one do Polski możemy się spodziewać boomu wśród zbieraczy i wzrostu sprzedaży bananów. Sam z chęcią nakleiłbym na zeszyt kilka takich twarzy;)


Niektóre z nowych naklejek Chiquity

Ponadto stworzono stronę www, miasto Chiquity, zawierającą szereg mini gier i filmów promujących markę. Mamy możliwość między innymi stworzenia własnej naklejki, którą potem możemy dokleić do własnego zdjęcia, oraz pokonania złego banana w pojedynku tanecznym. Witryna jest zintegrowana z Facebookiem dzięki któremu możemy na bieżąco obserwować wyniki swoje i znajomych, oraz doklejać do zdjęć naklejki stworzone na stronie. Możemy także oceniać nadesłane zdjęcia. Użytkownicy, którzy zbiorą najwięcej punktów, a ich zdjęcia będą najlepiej oceniane, mogą dołączyć swoje awatary (wcześniej stworzone naklejki) na ścianę z najlepszymi wynikami.


Tak wygląda mój własny awatar stworzony przez Patrycję:) Podobny jestem?

Gdy pokonamy złego banana tak cieszy się nasza Chiquita

Ściana z najlepszymi wynikami

Kampania reklamowa Chiquity jest jedną z najlepszych i najbardziej widowiskowych jakie widziałem w ostatnim czasie, a jej witryna internetowa już otrzymała kilka prestiżowych nagród m.in nagrodę FWA: Site of a day.7 komentarzy

 1. felipe wrote:

  heh dzieki za pomysł – dołącze ta reklame do prezentacji maturalnej:D

 2. Misio Pysio wrote:

  minkooowo ;D

 3. Misio Pysio wrote:

  oooo widzę, że dodałeś moje dzieło ;D
  a tak w ogóle fajnie się niszczy te brzydkie banany :))

 4. Misio Pysio wrote:

  o wiele przyjemniej będzie mi się jadło bananki 😀

Odpowiedz