Nadchodzi Timeline- nowy wygląd profilu na Facebooku

Ponad dwa tygodnie temu, na konferencji f8, zaprezentowano szereg nowości, które zamierza wprowadzić największy na świecie portal społecznościowy. Podstawową zmianą jest Timeline (Wehikuł czasu)- całkiem nowy profil użytkownika.

Timeline przedstawia historię wpisów użytkownika w postaci przejrzystej linii czasu. W założeniu mają się znajdować tam najważniejsze wydarzenia z naszego życia. Do każdej z ważnych dat możemy dodać zdjęcie a także komentarz. Takie daty to m.in. urodziny, rozpoczęcie pracy czy ukończenie szkoły. Inne wydarzenia, które sami uznamy za ważne, możemy oznaczyć za pomocą specjalnych statusów. To ciekawe rozwiązanie, które pozwala na wyróżnienie tych informacji, które chcemy podkreślić. Nowym rozwiązaniem jest także “okładka” czyli zdjęcie, które możemy dodać na samą górę strony. Może być ono dodane zarówno z dysku jak i galerii.

W nowym wyglądzie profilu postawiono na przejrzyste przedstawienie informacji o użytkowniku. Pod “okładką” widzimy podstawowe informacje, zdjęcia użytkownika, jego znajomych i wszystkie polubione strony.

Podsumowując nowy profil wygląda ładnie i jest ciekawym urozmaiceniem, jednak potrzeba będzie trochę czasu by się do niego przyzwyczaić. Podejrzewam także, że jak przy każdej zmianie, użytkownicy będą mieli problemy z ustawieniem właściwych opcji prywatności. Więcej informacji możecie uzyskać na tej stronie. Także w tym miejscu możecie zapisać się do kolejki oczekujących na uruchomienie nowego profilu, a wszystkim niecierpliwym polecam ten link. Tradycyjnie zapraszam wszystkich do komentowania zmian.2 komentarze

  1. Misio Pysio wrote:

    Ja nie chcę! ;(

Odpowiedz