Nowe logo i hasło Naszej Klasy

Od kilku dni znajomi informowali mnie o małych, wirtualnych ludzikach, pracujących przy logo najpopularniejszego, polskiego serwisu społecznościowego – naszej-klasy.

O zmianie designu strony mogła świadczyć już wypowiedź Dominika Kaznowskiego, pełnomocnika zarządu ds Marketingu i PR, który podsumowując rok  zapowiedział plany Naszej Klasy – “Czeka nas w najbliższych miesiącach poszerzenie portalu do szerokości 1024 pikseli oraz redesign.” Poszerzenie portalu zapowiadały ludziki, które rozciągały stronę, a dzisiejszego ranka zobaczyliśmy nowe logo i hasło promocyjne.


Nowe logo Naszej Klasy

Logo, w którym zrezygnowano z czcionki imitującej pismo ręczne, na rzecz pogrubionego lecz prostego fonta. Zrezygnowano także z myślnika między słowami, które teraz różni kolor. Przy okazji zmiany wyglądu logo pozbyto się także końcówki .pl, której już i tak od dawna nie używano w oficjalnej promocji portalu.


Stare logo portalu

Nowe logo portalu nie zachwyca, jednak niewątpliwym plusem jest to, że jest bardziej zwarte w stosunku do poprzedniego. Mam niestety wrażenie, że portal, chcąc upodobnić się do lidera światowego rynku- facebooka, zbyt się do niego upodabnia, co widać też w logotypie. Bardzo dobra jest za to faviconka, która jest bardzo czytelna, jednak znów chyba zbyt podobna do tej “fejsbukowej”. Kolejną zmianą, przygotowaną przez administratorów portalu jest hasło, które teraz brzmi: “Miejsce spotkań”. Niestety jest to kolejny klon, tym razem hasła miasta Wrocław, które od kilku lat promuje się sloganami “Miasto spotkań” i “The meeting place”.

Hasło z pewnością związane jest z chęcią zmiany profilu portalu, który przestał być tylko stroną dla ludzi szukających kontaktu ze znajomymi z klasy lub szkoły, a aspiruje do miana miejsca spotkań, jednak kopiowanie hasła miasta, z którego wywodzą się twórcy nk, może aspirować do tytułu wpadki roku.

Już wkrótce wygląd portalu znów ulegnie zmianie, do topu strony trafią linki do poczty, powiadomień i śledzika. Dodatkowo śledzik powędruje pod listę ostatnio dodanych zdjęć przez znajomych. Ponadto w najbliższym czasie nasza klasa udostępni partnerom klucz do API, co może wprowadzić rewolucję na najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce i prawdopodobnie jeszcze bardziej upodobni go do Facebook’a.


Nowy top strony.

Zapraszam również do przeczytania artykułów o nowych logotypach pepsi i przewozów regionalnych.8 komentarzy

 1. Misio Pysio wrote:

  śmieszniusie stworki ;O

 2. Aram zam zam wrote:

  Dobrze, że zmienili hasło, bo to już nie jest “portal dla ludzi z klasą”…
  Mimo wszystko nadal dobrze się sprawdza jako baza teleadresowa- chociaż i tu spieprzyli na niekorzyść pierwotnej wersji. Ale co tam, nawet GG jest teraz coraz gorsze;P

 3. miszcz wrote:

  W pełni zgadzam się z autorem powyższego tekstu. Co do klonowania – widać, że nie jest to już strona tworzona przez studenciaków. To co się stało z NK można porównać jedynie do losów Chylińskiej:) Szkoda, że pomysł jednoczenia się ,,ziomeczków” z dawnych szkolnych ław przeradza się w żałosną fotkę gdzie moScHna toTaFAć sFeETaŚne KOmciE Sfoim najukochańsiejsiejszym kolesankhom z khimnasjum i pot-stafufki. Albo kwestja yebanego śledzia – sam pomysł nie był zły lecz to co sie z nim stało – głównie dzięki wsparciu szwadronów sweet 11-14latek rozssyłajacych łańcuszki typu kkkkkfkkkkk znajdz literkę ,,f” to Cię kocham i jak wyślesz to 339832 osobom to Cie całkiem kocham i ja i moja kochana przypięta na wszystkich zdjęciach w mej sweet galeri kumpela. Jednym słowem intencje dobre są na tym świecie taborety które potrafią zje..ać wszystko;/

 4. Bartek wrote:

  miałem to samo wrażenie, jeżeli chodzi o upodabnianie do facebooka, hasło też “dziwnie” znane…ciekawe jak na to zareagują uzytkownicy

 5. miszcz wrote:

  Autorem w sensie artykułu:D z komentazami zreszta tez:D

 6. ble wrote:


  miszcz:

  kkkkkfkkkkk znajdz literkę ,,f? to Cię kocham;/

  tam jest! w środku-ale fajnie, że ktoś mnie kocha. mam tylko 339831 znajomych, więc i tak się nie uda, żeby ta sweet kumpela się do nas przyłączyła;/

  ludki pracujące nad starym logo, zbyt otwarcie popierali politykę miłości, co można zauważyć po lewej stronie pierwszej grafiki.

Odpowiedz