Nowe logo Peugeota

Przełom 2009 i 2010 roku obfituje w zmiany logotypów wśród firm i portali internetowych zarówno polskich, jak i zagranicznych. Po Przewozach Regionalnych, Pepsi i Naszej-Klasie przyszedł czas na opisanie nowego logo Peugeota.


Poprzednie logotypy firmy

W świecie motoryzacji normalną rzeczą jest zmiana loga co 10, 15 lat. Francuska firma, która od 1998 roku posługiwała się jedną wersją logo, postanowiła ją trochę odświeżyć, przy okazji zmieniając lekko wizerunek firmy.

Nowe logo i hasło Peugeota

W nowym logo Peugeota, charakterystyczny dla firmy Lew został poddany dość dużym zmianom. Zmienił on pozycję, jest bardziej opływowy i prostszy stylistycznie. Dodano mu także trójwymiarowość, co odzwierciedlać ma nowoczesność firmy i tworzonych przez nią samochodów. Dodatkowo niebieskie tło spod logo jest teraz ciemniejsze, a typografia lekko zaokrąglona, co wyszło jej zdecydowanie na plus. Ciekawym motywem jest powiększenie liter “o” w sloganie promocyjnym firmy. Samo hasło, które brzmi teraz “Motion & Emotion”, ma być jednakowe dla wszystkich państw, w których sprzedawane są francuskie samochody. Peugeot wprowadził także nową oprawę muzyczną, która będzie wykorzystywana we wszystkich reklamach firmy.

Nowe symbole znajdą się na stronie internetowej, w reklamach, jak i wszystkich salonach sprzedaży i stacjach serwisowych. Cała operacja wdrażania nowej tożsamości wizualnej zostanie zakończona w 2012 roku.11 komentarzy

 1. P wrote:

  to nie lew ;p to niedźwiedź z głowa lwa. Imho byłoby ogólnie lepsze, gdyby nie popsuli lwa. to już nawet ten z 1980 był lepszy 😉

 2. Misio Pysio wrote:

  tak, tak miś polarny ;D

 3. Grochu wrote:

  Prawie jak ten w Przemyślu 🙂

 4. Aram zam zam wrote:

  Podobny lew jak u Peugeota jest w herbie Legnicy i nawet podobne tło … Plagiat?
  ;P

  • Grochu wrote:

   W herbie legnicy to raczej ten lew z 1950 roku 🙂

   • rybieudka wrote:

    Jako Legniczanin z krwi i kości autorytatywnie stwierdzam, ze ten lew NIE jest podobny do tego z legnickiego herbu. Dlaczego? Z takiej to prostej przyczyny, że lew z logo francuskiej firmy jest zwrócony w prawo (od strony “patrzącego” – w lewo) – tak jak zwykle zwrócona jest przedstawiająca zwierzę figura zwykła w europejskiej heraldyce. Lew herbie L-cy jest heraldycznym wyjątkiem i jest zwrócony w lewo (to terminologia heraldyczna: na “chłopski rozum” zwrócony jest w prawo;). Poza tym ma oczywiście dwa klucze i dwa ogony. To tak gwoli wyjaśnienia.
    Pozdrawiam,
    MR

    • Grochu wrote:

     To jest komentarz z serii “nie mam więcej pytań” 😉 wszystko zostało wyjaśnione 🙂

     ps. Co ciekawe dokładnie w ten sam dzień trafiles na moja stronę, w którym ja przez przypadek dotarlem do strony Twojego jednoosobowego projektu, który niestety wydaje się być zarzucony…

     • rybieudka wrote:

      Ten projekt to żenada;) Nie istniał nigdy. To tylko plotki rozsiewane przez złośliwych:P Już lepsze muzycznie jest to co robię teraz.

 5. Bartek wrote:

  świetne, dynamiczne logo, jednocześnie “ascetycznie” proste, bardzo dobry ruch Peugeota, dynamika loga doskonale oddaje slogan “MOTION and emotion”

 6. ble wrote:

  czy 4x “O” nie miało przestylizować hasła literowego w kształt samochodu, a przynajmniej jego podwozia?

Odpowiedz