Prima Aprilis w internecie

Pierwszy kwietnia to tradycyjnie dzień, w którym powinniśmy mieć się na baczności. Z każdej strony możemy się dziś spodziewać żartów i niespodzianek. Ja dziś, zamiast Was “wkręcać”, zdecydowałem się na przedstawienie najciekawszych żartów z sieci.

Youtube

Youtube świętuje dziś 100-lecie.Z tej okazji, oprócz specjalnego logo, serwis zaprezentował film- 5 najlepszych virali z 1911 roku, oraz dał możliwość zamienienia każdego filmu w obraz sprzed 100 lat, dzięki dodaniu specjalnego filtru i ścieżki dźwiękowej.

Google

Google zdążyło nas już przyzwyczaić do tego, że solidnie przygotowuje się do Prima Aprilis. W tym roku firma zaprezentowała nowy sposób kierowania Gmailem oraz specyficzny sposób wyświetlania wyników wyszukiwania frazy “Helvetica”- spróbujcie sami:)

AdBlock

Twórcy jednej z najpopularniejszych wtyczek do blokowania reklam także postanowili sobie z nas zażartować. Proponują oni rewolucyjne okulary, które blokują wszystkie reklamy także w “realnym” świecie. Więcej informacji o AdBlock Freedom możecie znaleźć tutaj

inne

O Prima Aprilis pamiętali także inni. Foursquare dodaje nam punkty za zrobienie… niczego, hulu.com cofa nas w lata 90, WordPress zmienia avatary na bajkowe obrazki przedstawiające jednorożce a LinkedIn proponuje dodanie do swojej sieci m.in. Tolkiena i Robin Hooda. Swój pomysł na tą okazję ma także NK.pl, jednak o propozycji portalu szkoda pisać.

Jak wam podobają się pomysły portali na świętowania Prima Aprilis? A może znaleźliście jeszcze coś ciekawego? Zapraszam do komentowania.Jeden komentarz

  1. Misio Pysio wrote:

    Prima Aprilis 😛

Odpowiedz