Specjalne logo popularnych portali na Euro 2012

Dwa lata temu, przy okazji Mistrzostw Świata w RPA, przygotowałem na bloga zestawienie Jak różne portale świętują mistrzostwa świata. Dziś w dniu rozpoczęcia Euro 2012 mam dla Was podobny artykuł.

Na początek Google, który przyzwyczaiło nas do tego, że bardzo często prezentuje okolicznościowe doodle. Tym razem amerykański gigant przeprowadził konkurs, w którym rywalizowali uczniowie z całej Polski. Konkurs Doodle 4 Google wygrał Kacper Barczak i to jego praca widoczna jest na stronie Google.

Kolejnym, wartym pokazania, znakiem jest turniejowe logo Onetu. Jeden z najpopularniejszych polskich serwisów informacyjnych przygotował specjalną grafikę na dzisiejszy mecz, którą tworzą litery w barwach Polski i Grecji. Obok logotypu znalazła się także piłka, która zamieniła pomarańczową kropkę. Przypuszczam, że w kolejnych meczach logo zmieniało się będzie w zależności z kim nasza reprezentacja będzie rozgrywała mecze. Zastanawiam się jak będzie wyglądało logo Onetu, kiedy z turniejem pożegna się nasza reprezentacja. Portal Onet.pl posiada także specjalny serwis poświęcony Euro, który wydawany jest wraz ze sponsorami Euro- Castrolem i Coca-Colą.

Specjalne logo na polsko-ukraiński turniej przygotowała także Interia. Biało-czerwone logo, z klasycznym hasłem i piłką, towarzyszyć będzie stronie do końca mistrzostw. Portal wydzielił także na stronie głównej specjalny box, w którym informuje o bieżących wydarzeniach dotyczących turnieju.

Na Euro 2012 przygotowany jest także największy polski portal społecznościowy- NK. Specjalne piłkarskie logo jednak nie zachwyca i wygląda jakby było przygotowane na szybko, bez większego pomysłu.

Jak widać, w przeciwieństwie do Mistrzostw Świata, do Euro przygotowały się jedynie lokalne portale. Na świecie ludzie bardziej interesują się choćby Finałami Konferencji NBA. Co ciekawe, na Ukrainie, żaden z największych portali informacyjnych i sportowych nie pokusił się o nawet delikatny akcent związany z mistrzostwami. Tradycyjnie zapraszam do komentowania artykułu oraz do linkowania w komentarzach stron, które znaleźliście i które przygotowały specjalne wersje na Euro.

Edit: Onet rozwiał dziś nasze wątpliwości, logo stacji, poza dniami, w których grają Polacy, będzie wyglądać tak:Odpowiedz