Youtube testuje nowy wygląd

Od kilku dni korzystam z nowego wyglądu, który testuje Youtube’a, o którym pisałem już na Google+. Dzisiaj Marek z neoma.pl namówił mnie abym przedstawił go swoim czytelnikom, ponieważ wie o nim niewielu, a zmiany są dość duże i warte zauważenia.

Nowy wygląd, o nazwie Cosmic Panda, zmienia wyświetlanie klipów video, playlist oraz kanałów. Pierwszą, rzucającą się w oczy zmianą, jest wprowadzenie ciemnego tła pod wyświetlane wideo co jednoznacznie oddziela je od pozostałych elementów serwisu. Moim zdaniem to rozwiązanie sprawdza się całkiem dobrze i ciekawie nawiązuje do kolorystyki, którą w ostatnim czasie preferuje Google (patrz Google+ czy nowy wygląd wyszukiwarki i Gmaila).

Google jako przykładowy kanał, który w pełni wspiera nowy wygląd, wskazuje kanał stacji HBO, który wygląda bardzo ładnie, przejrzyście i czytelnie. Jednak wszystkie kanały wyglądają teraz dużo profesjonalniej. Co ciekawe po wejściu na profil, nie jest już automatycznie odtwarzany najnowszy klip, a wszystkie przesłane wideo są ukazane jako grafiki. Dzięki takiemu zabiegowi wygląd profilu zbliżony jest do klasycznej strony www lub bloga. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że przechodząc z uruchomionego filmu na profil osoby, która go wysłała odtwarzany klip nie zostaje przerwany, a pokazany jest w górnym pasku, z którego możemy bezpośrednio do niego wrócić bądź odtworzyć inne filmy z danej playlisty.


Eksperymentalny wygląd kanałów

Podsumowując nowy wygląd jest ciekawy i wprowadza kilka nowych rozwiązań, jednak pierwsze komentarze pojawiające się na blogach i forach są dość sceptyczne. Dlatego polecam każdemu samodzielne przetestowanie go (możecie to zrobić pod tym adresem). Gdy już to zrobicie to czekam na Wasze opinie w komentarzach pod tym wpisem.

 4 komentarze

 1. Misio Pysio wrote:

  Śmieszniutkie

 2. jahoo wrote:

  Ja testuje od jakiegoś czasu i zdecydowanie mi się podoba. W mojej opinii zmiana na lepsze. Ciekawy jestem czy będzie wprowadzone na stałe.

 3. Antoni wrote:

  A ja się wyłamię i stwierdzę, że nie przepadam za tymi ciągłym redesignem wszystkiego co się rusza i nie rusza. Przywykam do wyglądu jakiejś aplikacji, rozmieszczenia funkcji i nie lubię gdy jest to ciągle zmieniane.

  YouTube na szczęście nie robi tego zbyt często, ale np. Skype czy Opera już tak. Takie czasy, zamiast coś przemyśleć przed wprowadzeniem na rynek wrzuca się jakikolwiek design a potem go z różnym skutkiem zmienia.

 4. Filip? wrote:

  antoni dokładnie, mnie też irytuje ciągłe zmieniane wyglądu. Jak sie do czegos przyzwyczaję to dalej ciężko mi idzie ze zmianami…

Odpowiedz