Zdjęcia z serwisu Fotolia bezpośrednio w Waszym Photoshopie

Jeden z najpopularniejszych serwisów stockowych Fotolia, wraz z Silicon Publishing stworzyły wtyczkę, która pozwala przeglądać, zarządzać i pobierać obrazy stockowe z poziomu Photoshopa, Illustratora czy InDesigna.

Darmowy plugin, napisany w technologii Flex, dostępny jest w 10 językach. Silicon Publishing pracowało nad nim niespełna 3 miesiące, angażując w to doświadczenie wszystkich członków zespołu jako ekspertów w przemyśle i jako inżynierów Adobe. Bardzo ciekawie plugin działa w InDesignie, gdzie możemy umieszczać pliki poglądowe w projekcie, by następnie, po zakupie, automatycznie zamienić je na wersję bez znaków wodnych. Plugin pozwala na dostęp do każdego z ponad 16 milionów plików, które udostępnia serwis.

To zdecydowanie bardzo dobry pomysł i zostawienie konkurentów krok w tyle. Fotolia po raz kolejny, po fenomenalnym projekcie TEN, pokazuje, że poważnie podchodzi do walki o rynek. Fotolia jest pierwszą ze znaczących agencji stockowych, korzystającą z możliwości nowej technologii Adobe CS Extension.

Podsumowując bardzo podoba mi się pomysł Fotolii. Szkoda tylko, że jest on adresowany tylko dla posiadaczy najnowszej wersji programów. W końcu jednak każdy z nas będzie się musiał przerzucić na nowsze oprogramowanie i wtedy dodatek od Fotolii będzie jak znalazł. Rozszerzenie można pobrać tutaj.Jeden komentarz

  1. Agnieszka wrote:

    To jest wprost genialne rozwiązanie i chyba do końca przekonało mnie do Fotolii.

Odpowiedz